České kořeny ve Švýcarsku (TV film)

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 72 min.

V kinech od: 1.1.2011

K dnešnímu filmu z cyklu České kořeny jeho tvůrci napsali: "Dokument vznikl ve spolupráci Mezinárodního českého klubu (Praha) a Kam Studia (Kyjov) v rámci cyklu České kořeny. Projekt si všímá života Čechů v zahraničí, tentokrát ve Švýcarsku. Natáčelo se v Basileji, Luzernu, Curychu a blízkém okolí.

Autorský tým zaznamenal zajímavé osobní výpovědi a pestré aktivity osmi českých rodin či jednotlivců, ale navštívil i legendární skautský tábor v alpském údolí Rýna. Jde tedy zároveň i o malou cestopisnou zkratku části Švýcarska. Po roce 1968 odešlo do Švýcarska na 15 000 Čechoslováků. Jak zde žijící Češi zpětně hodnotí svoje tehdejší rozhodnutí k emigraci, jaký ve Švýcarsku prožili život a jak se chopili možností, které jim nabídla švýcarská demokracie? Osm rodinných medailonků bylo natočeno v létě 2010 v Curychu, Basileji, v Luzernu a jejich okolí, ale i v údolí Horního Rýna pod Alpami, na legendárním českém skautském táboře, čímž vznikla zároveň i cestopisná zkratka části Švýcarska.

Mezi filmovanými osobnostmi, pokud jde o profese, figurují významný chemik, galeristka, kamenosochař a restaurátor, zakladatelka českého skautského tábora ve Švýcarsku, úspěšná spisovatelka, klavírní virtuos, ale také majitelka hudebního vydavatelství. Dokument si všímá i bohaté spolkové činnosti krajanů, zazní zde i jejich názory na specifickou formu švýcarské demokracie. Kamera zachytila také oslavy švýcarského státního svátku. Důležitou složkou filmu je také hudba. Kromě švýcarského a českého folkloru v něm zazní především hudba Bohuslava Martinů, který ve Švýcarsku strávil poslední léta svého života."(oficiální text distributora)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film České kořeny ve Švýcarsku (TV film)?

Seznam kin, kde se dnes promítá film České kořeny ve Švýcarsku (TV film). Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film České kořeny ve Švýcarsku (TV film) bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze