Černý Laponec

Černý Laponec

Filmový žánr: Romantický, Drama, Komedie

Délka filmu: 87 min.

V kinech od: 1.1.2003

Anna žije s otcem Karlem v pustině na severu Norska. Touží po muži a vysvobození z domácího pekla otcova opilství, jímž se Karl snaží zahnat přízrak zavražděné ženy. Tu před lety hodil i s černým novorozencem do oceánu.

Setkají se s podobně osamělou rodinou: vdovou-alkoholičkou, jejím synem Pederem a černým nalezencem. Karl slíbí svoji dceru Pederovi, ona však dává přednost kočovnému Laponci, s nímž zplodí dvojčata. Když tato skutečnost spolu s dalšími tíživými pravdami o minulosti vyjde najevo, nabírá dramatická zápletka tragický spád.

Žánrově jde ale překvapivě o komedii plnou groteskních scének, gagů a ironických průpovídek, využívající kontrastu mezi hrůzu nahánějícím obsahem líčení a komickou optikou ztvárnění. Snímek je satirickým obrazem nezdravých jevů norské společnosti, zde reprezentovaných mimo jiné nezvládnutým vztahem k národnostním menšinám či ztrátou identity. (MFF Karlovy Vary)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Černý Laponec?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Černý Laponec. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Černý Laponec bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze