Černobyl ožívá: Návrat divočiny

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 51 min.

V kinech od: 1.1.2007

V místě nejhorší nukleární katastrofy v dějinách, v černobylské zóně na Ukrajině, žijí dnes převážně zvířata. Poté, co lidé museli toto místo opustit, si jejich prostor příroda začala brát opět pro sebe.

Černobylská jaderná elektrárna je nepříliš vzdálená od hranic Ukrajiny s Běloruskem. Nedaleko od elektrárny je město Prypjať, přezdívané dnes, pro svou opuštěnost, město duchů. V zóně se nachází také spousta vesnic. Vyskytují se zde domácí zvířata, která s odchodem člověka ztratila nejen opatrovníka, ale i nepřítele.

Jedním z takových zvířat je i kočka. Dříve domestikované druhy zdivočely a dnes v divoké podobě obývají bývalé příbytky lidí. Jedna taková kočka se bude v tomto dokumentu opakovaně objevovat. Má tři malá koťata.Radioaktivitu zvířata nevnímají. Prostředí je zde bez pesticidů, hluku, dopravy...

Kromě domácích zvířat se sem z lesů dostávají i zvířata divoká. Například medvěd hnědý. Ti zde pátrají po potravě, kterou nalézají v úlech nebo zplanělých ovocných sadech. Dalšími zvířaty, která se dnes přibližují k bývalým lidským obydlím, jsou losi a vysoká zvěř. Daří se zde také koňům převalského, jejichž dvě stáda sem byla vysazena v roce 1998.

V tomto roce se ukázalo, že se sem s úspěchem vrací i jiné zvířecí druhy. K překvapení vědců se zde velmi daří spoustě druhů, které z oblasti dříve již vymizely. 40 z nich je dokonce chráněných. Dalším navrátilcem je vlk.

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Černobyl ožívá: Návrat divočiny?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Černobyl ožívá: Návrat divočiny. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Černobyl ožívá: Návrat divočiny bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze