Cena za pól

Filmový žánr: Dokumentární

V kinech od: 1.1.2006

V průniku několika časových pásem a zcela protikladných oblastí stojí mladý eskymák Robert Peary II, který začíná pátrat po životních osudech svého praděda, dobyvatele severního pólu Roberta E. Pearyho.

Polárník po třiadvaceti letech života na pustých sněhových pláních uspořádal v New Yorku ambiciózní výstavu o polárních krajích. Hlavním "exponátem" mělo být šest tamních obyvatel. Po příjezdu do odlišného podnebí však tito lidé podlehli různým nemocem. Přežil pouze nejmladší člen výpravy Minik, který se v novém světě usadil tak pevně, že již nemohl znovu nalézt vztah ke svému rodišti.

Film ukazuje na nesmírnou agresivitu "vyspělé civilizace" a tragické dopady, které má její střetnutí s původním obyvatelstvem. Potomek Roberta Pearyho pátrá po stopách těchto dvou zcela odlišných mužů, zástupcích zcela rozličných kultur.

Neomezuje se však pouze na záznam rozhovorů s klíčovými postavami ani na zachycení působivých kompozic arktického chladu a ticha, ale vše atraktivně mísí se starými fotografiemi a zejména s jedinečnými filmovými dobovými záznamy.

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Cena za pól?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Cena za pól. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Cena za pól bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze