Carlina cesta

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 65 min.

V kinech od: 1.1.2014

Hotel Don Juan ve městě Las Palmas byl pro Carlu Antonelli dlouho místem, o kterém mohla dívka jako ona – bez prostředků a z malého města Güímar na ostrově Tenerife – jen snít.

„Když jsem stála na rohu parku Santa Catalina a hleděla na rozestavěný hotel, říkala jsem si ʻKéž bych se tak mohla dostat dovnitřʼ." Tak dnes vzpomíná jedna z nejvýznamnějších bojovnic za práva LGBT ve Španělsku na začátek své cesty v roce 1977.

V sedmnácti letech vyrazila do velkého města, kde se uchytila jako kabaretní umělkyně, a pokračovala do Madridu na španělské pevnině. Svými vystoupeními nejen v nočních klubech, ale i ve filmu a televizi otřásla tehdejším chápáním transsexuality a transgenderu.

Dokument prostřednictvím archivních záběrů, rozhovorů s Carlinými přáteli a spolupracovníky a za přispění jí samotné přibližuje fascinující životní pouť herečky a aktivistky, která se po dvaatřiceti letech vrací do svého rodného městečka coby členka španělského parlamentu. (Mezipatra)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Carlina cesta?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Carlina cesta. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Carlina cesta bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze