Bambusové květy

Filmový žánr: Drama

Délka filmu: 130 min.

V kinech od: 1.1.2013

Film Bambusové květy vypráví o životech lidí na ostrově Bohol, o životě v manželství a o beznaději mladých zamilovaných, o studentských aspiracích a ambicích, o turistech, kteří navštěvují provincii, o synech a dcerách farmářů, o průvodcích turistů, o kulturních pracovnících, dětech a obyčejných lidech, o navrátivší se matce a jejím synovi, který objeví její kořeny a nalezne i únik před jejím spletitým a problematickým předchozím životem v Manile.

Film ukáže životy mladých i starých Boholanů, kteří se přizpůsobili měnícímu se životnímu stylu, jenž přišel s rozvojem turistiky, technologií a s požadavky nové doby. Bambusové květy jsou v doslovném smyslu bambusové listy či květy ve tvaru lustru, které kvetou na bambusových stromech v závěrečné etapě jejich zániku.

Tento paradox je evidentní v životě těchto ostrovů, kde tradice patrně umírají v důsledku přeměn, jež přináší čas, a protože „pokrok" nyní „kvete" a jsou zaváděny nové věci, názory, vyznání a praktiky. A tak dochází k erozi tradicí, a protože je zde příliš mnoho věcí, po nichž lze toužit, také názorů a zvyklostí, které jsou opouštěny či zapomenuty. (Asean Film Festival)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Bambusové květy?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Bambusové květy. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Bambusové květy bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze