Bahrtalo! (Hodně štěstí!)

Bahrtalo! (Hodně štěstí!)

Filmový žánr: Komedie

Délka filmu: 80 min.

V kinech od: 1.1.2008

Originální hraný dokument o dvojici maďarských Boratů na cestě Evropou. Kníratý Cikán Lali a plešatý gadža Lori pocházejí z Transylvánie a jsou přátelé na život a na smrt.

V úvodu se charizmatická dvojice vydává do Vídně, později společně vyrazí ještě do Egypta. Zažili už řadu neúspěchů a i ty sporé úspěchy trvaly jen krátce, jejich přátelství ale překonalo vše.

Hraný dokument s prvky crazy komedie boratovského stylu vypráví o dvou buranech a jejich střetu s civilizací. Film plný čiré východoevropské poezie působivě popisuje střet mezi spontánním Východem a upjatějším Západem.

Oba herci jsou režisérem vedeni tak, aby hráli sebe samé, a problémy tak řeší vlastním, obvykle značně svérázným způsobem. Právě pozice na hranici dokumentu a hraného snímku udržuje filmu jeho nespoutanou energii a čirou spontaneitu.

Existence hrdinů před kamerou postrádá cokoli kašírovaného a překlene tak i mozaikovitou strukturu snímku. [43. MFF KV 2008]

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Bahrtalo! (Hodně štěstí!)?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Bahrtalo! (Hodně štěstí!). Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Bahrtalo! (Hodně štěstí!) bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze