Ať žije Bělorusko

Filmový žánr: Drama

V kinech od: 14.3.2013

Inspirováno příběhem Franaka Viachorky.
Miron (23) se o politiku nezajímá a považuje své přátele z demokratické opozice za bandu snílků. Když však další koncert jeho "apolitické" rockové kapely vyvolá protirežimní projevy mezi publikem, Miron je i přes vrozenou srdeční chorobu na 15 měsíců odveden do armády, jako trest za "podněcování politického nepokoje mezi mladistvými".

Miron je ve své vojenské jednotce nucen čelit otřesným podmínkám, ve kterých ani základní lidské potřeby nejsou dodržovány a setkává se s absurditou indoktrinace sovětského stylu. Velící důstojníci navíc považují všudypřítomnou šikanu za způsob ovládání branců. Miron začne tajně diktovat své přítelkyni Veře "deník odvedence" z ilegálně drženého mobilního telefonu. Deník, který Vera zveřejní na internetovém blogu, ukazuje armádu jako zmenšenou verzi společenských a politických vztahů v Lukašenkově Bělorusku.

Miron z útržků deníku složí satirickou píseň "na počest armády a režimu" a mezi mladými lidmi se z ní brzy stane hit. Režim proto začne osnovat plán, jak Mirona zdiskreditovat a zničit...

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Ať žije Bělorusko?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Ať žije Bělorusko. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Ať žije Bělorusko bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze