Archa světel a stínů

Archa světel a stínů

Filmový žánr: Dokumentární, Dobrodružný, Životopisný, Historický

Délka filmu: 90 min.

V kinech od: 19.3.2018

Celovečerní distribuční debut režiséra Jana Svatoše, jemuž předcházelo téměř 10 let příprav, rešerší a pátrání ve filmových archivech, včetně knihovny Kongresu ve Washingtonu. Film vůbec poprvé prezentuje unikátní archivní záběry z Afriky pořízené ve 20. – 30. letech minulého století.

Dokument odkrývá zcela zapomenutý příběh filmových průkopníků, manželů Martina a Osy Johnsonových. Ten podává svědectví o zrození filmové divočiny a o mizení jejího předobrazu. V pátek se seznámili, v neděli měli svatbu. Před hněvem rodičů museli utéci z domova, a tak se na líbánky vydali raději k lidožroutům. Ti je připravili o iluze, o kameru a málem i o život. Tam, kde by se jiní vzdali, nasadili američtí filmaři Martin a Osa Johnsonovi život, aby odvyprávěli svědectví o mizející divočině. Jejich příběh je autentickým otiskem doby, kdy samotné filmování v Africe bylo nebezpečnější než šelmy a malárie a kdy fotografovat znamenalo riskovat, v lepším případě neúspěch, v horším i svůj život.

Jejich práce fascinovala nejen širokou veřejnost, ale i osobnosti jako E. Hemingwaye, Ch. Chaplina nebo britskou královskou rodinu. Jedná se o objevný projekt, který pracuje s množstvím unikátních archivních záběrů z éry počátků kinematografie, které inspirovaly samotného Roberta Flahertyho a představuje vynálezce žánru „wildlife documentary“.(Art Francesco)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Archa světel a stínů?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Archa světel a stínů. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Archa světel a stínů bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze