Aktivistka

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 57 min.

V kinech od: 1.1.2017

Patnáctiletá Riikka Karppinen je nejmladší městskou zastupitelkou ve Finsku. Do úřadu kandidovala za Stranu zelených a zastává zde opačná stanoviska než její otec, který podporuje plány těžařské firmy.

Riikka žije v malém městě na severu Finska, jehož okolní příroda, začleněná do sítě chráněných lokalit Natura 2000, měla navždy zůstat nedotčená. Poté, co jedna z největších mezinárodních těžařských společností projeví zájem o těžbu kovů v místě národního parku, v těsné blízkosti jejího rodiště, mladá studentka se rozhodne jednat. O svém postoji musí přesvědčovat nejen svého otce, ale také několik členů městského zastupitelstva, kteří v nabídce spatřují příležitost pro místní rozvoj.

Riikka marně vysvětluje, že ústupky průmyslové těžbě a migrace početné pracovní síly naopak pro region představují hrozbu, a pro další generace už tak nezbude z volné přírody vůbec nic. Dokument sleduje příběh motivované dívky, která mezi dospělými zakouší první prohry, ale sebevědomě pokračuje ve svém boji.(Jeden svět)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Aktivistka?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Aktivistka. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Aktivistka bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze