Adama

Adama

Filmový žánr: Animovaný, Drama

Délka filmu: 85 min.

V kinech od: 21.10.2015

Celovečerní debut Simona Roubyho se odehrává v roce 1914 a zachycuje válečné dění z pohledu dvanáctiletého afrického chlapce. Ten zpočátku žije idylickým životem v odlehlé západoafrické vesnici, které se začínající válka vůbec nedotýká.

Zdejší vesničané považují vnější svět za „zemi duchů," která dychtí jen po válce a násilí, a proto se tam vůbec nepouští. Vesnice je navíc chráněna ze všech stran útesy, jež tvoří uzavřený svět.

Adamův starší bratr Samba ale náhle po nepodařeném iniciačním rituálu vesnici opouští a jako voják se vydává na frontu. Adama, ochromený strachem o bratra a zároveň přemožený nezvladatelnou zvědavostí, jaký asi je ten vnější svět, se vydává za ním.

Strastiplná cesta ho zavede až do Evropy, přímo doprostřed válečného dění. Protiválečný snímek se zajímavým příběhem, plným různých zvratů, naléhavě ukazuje, jak se poezie dětství může v okamžiku změnit v hrůzostrašnou zkušenost. Po výtvarné stránce pracuje zajímavě s možnostmi realistické 3D animace, která prošla poměrně důkladnou stylizací, v kombinaci s animací písku a dalšími technikami.(Anifilm)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Adama?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Adama. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Adama bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze