...a jitra jsou zde tichá

...a jitra jsou zde tichá

Filmový žánr: Drama, Válečný

Délka filmu: 188 min.

V kinech od: 12.9.2006

Staršinovi Vaskovi (Andrei Martynov), veliteli oddílu protiletadlové obrany v karelijské pustině, je přidělena jednotka dobrovolníků skládající se z mladých žen. Vaskov si není jistý, zda je má brát jako opravdové vojáky.

Když se dozví, že v zámezí seskočili dva němečtí parašutisté, má Vaskov málo času k přemýšlení. Vybere si pět děvčat, s kterými se vydá Němce zajmout. K oněm děvčatům patří Rita (Irina Shevchuk), jejíž muž padl hned při vypuknutí války; Šeňa (Olga Ostroumova), která ztratila celou rodinu; Židovka Soňa (Irina Dolganova); Líza (Yelena Drapeko), která vyrůstala v lesním prostředí - v hájovně; a konečně Galja (Yekaterina Markova) z dětského domova, která si přidala rok, aby mohla být přijata do armády.

Tato malá jednotka brzy zjistí, že se nejedná o dva, nýbrž o šestnáct těžce vyzbrojených německých vojáků... Film těžící ze skutečných zážitků režiséra Stanislava Rostotskyho i scénáristy Borise Vasilyeva. Vasilyevovi bylo osmnáct, když přejal velení jednotky 25 děvčat a Rostotsky byl těžce zraněn a v první linii zachráněn sedmnáctiletou bojovnicí. (Pohrobek)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film ...a jitra jsou zde tichá?

Seznam kin, kde se dnes promítá film ...a jitra jsou zde tichá. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film ...a jitra jsou zde tichá bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze