10 miliard talířů

10 miliard talířů

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 103 min.

V kinech od: 16.4.2015

Za několik desítek let bude na zemi přes deset miliard obyvatel. Jedna šestina z tohoto počtu už dnes trpí chronickým hladem.

Jak budeme schopni produkovat potraviny pro všechny na každý den za pár let? Film Valentina Thurna poukazuje na dva tábory lidí, kteří tvrdí, že znají odpověď.

Podle jedněch je jedinou cestou průmyslové zemědělství, které počítá s intenzivní a masovou produkcí, zásobující celý svět. Na druhé straně stojí ti, kdo zastávají organické, tradiční zemědělství, které je udržitelné s ohledem na omezené přírodní zdroje. Valentine Thurn se ptá obou táborů, jakým způsobem chtějí nakrmit svět v budoucnu.

S kamerou navštěvuje jednotlivé osoby zapojené do procesu zemědělskvé výroby v různých fázích (osiva, hnojiva, pesticidy, krmivo pro zvířata, drůbež, velkoobchody či maloobchody) a poukazuje na úzké propojení těchto fází v globálu.

Film snaží kriticky analyzovat celý systém po všech stránkách, také ale představuje možné návrhy a vize, jakým směrem se ubírat v budoucnosti, a tím přináší obsáhlý vhled do problematiky potravinové bezpečnosti. (MFF AlimenTerre)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film 10 miliard talířů?

Seznam kin, kde se dnes promítá film 10 miliard talířů. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film 10 miliard talířů bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze