Forman, Metronome Prague, Slavnosti pětilisté růže.Týdenní tipy od 17. do 23. června

Forman, Metronome Prague, Slavnosti pětilisté růže.Týdenní tipy od 17. do 23. června 

Tento týden se můžete těšit na plno akcí na čerstvém vzduchu, například na divadelní premiéru Forman, na štaci (Vý)letních 7 pádů Honzy Dědka, na hudební festival Metronome Prague 2024 či na histroické Slavnosti pětilisté růže. Příznivé kulturní ovzduší bude také i ve vnitřních prostorách s akcemi jako Blacksphere festival, koncert španělského instrumentalisty Diega Amadora nebo divadelní premiéra Kniha nocí.

Forman

Divadelní hra Forman je po Medě, Werichovi a Martě další z řady počinů autorského týmu v podání scenáristky a producentky Daniely Sodomové a režisérky Adély Laštovkové Stodolové. Inscenace Forman není pouhým záznamem života režiséra, ale připomínka všem, že i přes nejtěžší zkoušky a temné okamžiky lze dosáhnout svého snu. Jeho příběh ukazuje, že svoboda a tvůrčí nezávislost jsou klíčovými hodnotami, za kterými stojí jít za každou cenu. Premiéry se uskuteční 18. a 19. června v rámci Letní scény Musea Kampa. V hlavní roli se objeví Marek Adamczyk a Patrik Děrgel.

Foto: archiv Letní scéna Musea Kampa

(Vý)letních 7 pádů Honzy Dědka

Populární televizní talkshow 7 pádů Honzy Dědka se vydá na podmanivá zámecká nádvoří. Návštěvníci se mohou těšit od 18. června do 6. července na 100 minut nepřerušené zábavy ve společnosti hvězdných hostů a samozřejmě také moderátora Honzy Dědka. První tři zastávky se uskuteční na zámcích Blatná (18. června), Vlašim (19. června) a Karlova Koruna (20. června). Vstupenky k dostání v síti Ticketstream.

Jarek Nohavica

Sólový recitál jednoho z našich nejznámějších písničkářů s kytarou a heligonkou sestavený nejen ze známých písní, ale i z aktuálních novinek z posledního alba Máma mi dala na krk klíč. Fanoušci Jarka Nohavici si již určitě zvykli, že jeho koncerty jsou samé překvapení a vždy naprosto nově dramaturgicky sestavené. Na současných koncertech ho doprovází na akordeon a piano muzikant z Varšavy Robert Kusmierski a na perkuse a bicí Pavel Plánka z Plzně. Již 17. června přivítají návštěvníky v Domažlicích a 19. červnaPříbrami.

Blacksphere festival

Již čtvrtý ročník festivalu Blacksphere propojí od 17. do 23. června zvyky a tradice s mezinárodní audiovizuální a multimediální tvorbou v Javorníku. Sedm dnů nabitých filmy, divadly, koncerty, besedami, dílnami, kurzy, programem pro rodiny s dětmi. Třešničkou na dortu bude velkolepé odhalení nové podoby krojů Rychlebských hor za zvuků současné cimbálové hudby v podání kapely Hrubá Hudba.

Foto: archiv Blacksphere

Metronome Prague 2024

Metronome Prague 2024 nabídne tři dny, čtyři pódia a více než sedmdesát umělců! Zrekonstruované Výstaviště Praha se od 20. do 22. června stane dějištěm premiérových koncertů velkých hvězd, speciálních narozeninových show i atraktivního nehudebního programu pod hlavičkou Metronome Fair. Metropolitní hudební a společenská událost roku letos přiveze britskou hvězdu Raye, která si z letošního předávání Brit Awards odnesla hned šest ocenění. Tři červnové dny na pražském Výstavišti samozřejmě nabídnou i další velké interprety jako jsou Milky Chance, Michael Kiwanuka, Tom Grennan, The Last Dinner Party, The Blaze a mnoho dalších. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketstream

Diego Amador

Španělský romský zpěvák a pianista Diego Amador je nejen jedním z nejzajímavějších současných nositelů andaluského kulturního dědictví, ale také výrazným novátorem žánru. Amadorův koncert 21. června ve Velkém sále pražské Novoměstské radnice přinese osobitou, současnou a navíc euforickou fúzi flamenca s jazzem.

Slavnosti pětilisté růže

Slavnosti pětilisté růže jsou městskou historickou slavností situovanou do doby panování šlechtického rodu Rožmberků, převážně pak posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka. Koncem června si tak můžete naplánovat výlet do Českého Krumlova! Letošní termín Slavností se uskuteční mezi 21. a 23. červnem. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketstream. Hlavními body programu jsou denní a noční historické průvody z období gotiky a renesance, ve kterých účinkuje přes 700 osob, exhibice na koních, historický trh na zámku Český Krumlov a v centru města s více než sto stánky dobového tovaru a ukázkami historických řemesel. Slavnosti jsou doprovázeny slavnostním ohňostrojem nad městem, dobovými hrami pro děti i dospělé, středověkou hudbou, divadlem, historickým tancem, šermem. Vystoupí také kejklíři a jokulátoři, fakíři. 

Kniha nocí

Městská divadla pražská uvedou v české premiéře inscenaci na motivy cenami ověnčené Knihy nocí od současné francouzské spisovatelky Sylvie Germain, která prožila několik let i v Praze. Premiéra proběhne 22. června v divadle Rokoko. V obsazení nebude chybět Julie Goetzová, Veronika Janků, Veronika Pozniak, Tomáš Dalecký, Petr Konáš, Radek Melša a další. Vstupenky na inscenaci Kniha nocí je možné zakoupit na centrální pokladně Městských divadel pražských nebo on-line.

Foto: archiv MDP

NaVíno fest

První vinařský festival svého druhu proběhne 22. června v Břeclavi. Cílem festivalu je propagace místních regionálních vinařství. Těšit se můžete nejen n lahodná vína, ale také na streetfoodové pochutiny a k tomu zahrají známí interpreti české pop music jako Pavel Callta, Raego, Support Lesbiens, Josef Vališ či Highland. Vstupenky můžete zakoupit na portálu Ticketstream.

Foto: archiv Metronome Prague

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!