Pražské galerie s kavárnami: Kde si vychutnat umění i kávu?

Pražské galerie s kavárnami: Kde si vychutnat umění i kávu? 

Hlavní město Praha ve svém jádru ukrývá mnoho galerií, ve kterých můžete nahlédnout na české i mezinárodní výtvarné umění. Kromě uměleckého zážitku můžete okusit i atmosféru výstavních prostorů a odpočinou si zde v galerijních kavárnách. Kulturní zážitek se daleko lépe vstřebává u šálku dobré kávy. Je tak doslova chutnější!

CAMP: Centrum Architektury a Městského Plánování

Centrum Architektury a Městského Plánování, které možná znáte pod svým zkráceným názvem CAMP, je galerie soustředící se na budoucí vývoj měst. Zde můžete navštívit výstavy se zaměřením na architekturu, plánování měst a mnoho dalších rozmanitých odvětví. Kromě toho jsou v galerii k nahlédnutí také publikace o architektuře. CAMP se nachází v areálu Emauzského opatství v pěší vzdálenosti od Karlova náměstí. Kromě výstavního sálu v objektu najdete také kavárnu s venkovním sezením, studovnu a přednáškový sál. Kavárna CAMP nabízí bohatou nabídku kávy a osvěžujících nápojů nebo sladkých zákusků a sendvičů.

Foto: CAMP: Centrum Architektury a Městského Plánování

Národní galerie Praha – Klášter sv. Anežky České

Anežský klášter, který je pod správou Národní galerie, se nachází v srdci starého města Prahy. Je to jedna z nejvýznamnějších gotických budov u nás. Návštěvníci zde mohou nahlédnout do historické budovy ze 13. století a objevit tak veřejnosti otevřené prostory kláštera. Prohlídkový okruh mapuje jednotlivé části dochovaného půdorysu středověké budovy. V komplexu Anežského kláštera se nachází také nová kavárna Anežka. Ta své návštěvníky přivítá během dne na šálek kávy, oběd, či brunche, který si můžete vychutnat ve vnitřních prostorách kavárny či venku na čerstvém vzduchu.

Foto: Kavárna Anežka

Kampus Hybernská

Kampus Hybernská je kulturní centrum věnované všem nadšencům kultury, umění, vědy, vzdělání a dobré kávy, a svým návštěvníkům nabízí bohatý program. HYB4 Galerie, která se nachází v areálu, působí ve dvou výstavních prostorech, ve kterých můžete nahlédnout na expozice výtvarného umění. Krátkodobé výstavy často bývají doprovázeny také komentovanou prohlídkou či debatou. Dále kampus nabízí literární večery, filmové projekce, pub quizy, udržitelné aktivity, divadelní představení či koncerty. V rámci Kampusu Hybernská si také můžete posedět uvnitř kavárny Kampus nebo ve vnitrobloku budovy. Kavárna nabízí výběrovou kávu a sezónní občerstvení. 

Foto: Kampus Hybernská

Kunsthalle 

Galerie Kunsthalle se nachází v pěší vzdálenosti od zastávky metra a tramvaje Malostranská. Každoročně nabízí české i mezinárodní krátkodobé výstavy 20. a 21. umění. Expozice jsou často doprovázeny inovativními společensko-vzdělávacími aktivitami, které do prožitku umění zapojují široké publikum. Kromě galerijních prostorů se v budově nachází také design shop, bistro a kavárna s terasou. Můžete si tak vychutnat kávu s výhledem na Petřín a Pražský hrad nebo posedět ve vnitřních moderních prostorách. 

Foto: Kunsthalle

Vzlet 

Galerie Vzlet přibližuje současné umění všem věkovým kategoriím. Můžete zde nahlédnout na expozice známých či začínajících talentovaných umělců. Kromě tohoto výstavního prostoru se v objektu Vzlet nachází také Galerie Rohovka. Výstavy v Rohovce svou pestrou výstavu mění několikrát do roka. Kromě výstavních prostorů zde naleznete i Kafe Vzlet, kde si můžete vychutnat umění i s gastronomickým zážitkem. Kavárna vás zajisté obklopí přátelsky příjemnou atmosférou.

Foto: Kafe Vzlet

Pragovka

Pragovka se nachází v prostorách prvorepublikové továrny v pražských Vysočanech. Je to multikulturní centrum, ve kterém vzniká prostor pro různé umělecké uskupení. V rámci Pragovky se nachází také galerie, která dává přednost současnému českému umění, výstavám skupin a začínajících umělců, ateliérovým výstavám i kurátorským projektům. Svou pozornost směřuje nejen na Českou republiku, ale i zahraniční spektrum. V tomto jedinečném areálu se nachází také Factory Kafe, které nabízí kávu, drinky i něco k zakousnutí.

Foto: Pragovka

DOX

Galerie DOX je centrum současného umění v pražských Holešovicích a napříč roku nabízí několik krátkodobých výstav. Kromě výstavních prostorů v galerii naleznete také multifunkční sál DOX+, Vzducholoď Gulliver, která je situována na střeše budovy, design shop nebo kavárnu. Kavárna DOX se nachází ve druhém patře společně s terasou. Je možno ji navštívit během prohlídky galerie či zajít na kávu bez předešlé návštěvy výstav. 

Foto: Kavárna DOX

Veletržní palác

Veletržní palác se nachází v pražských Holešovicích a je součástí Národní galerie Praha. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout soubor současného i moderního umění z české i mezinárodní sféry. Expozice obsahují díla těch nejznámějších evropských autorů. Ve Veletržním paláci se nachází kavárna Kolektor, která návštěvníky překvapí příjemnou atmosférou i výbornou kávou a jídlem. Kromě gastronomického zážitku kavárna nabízí i večerní hudební akce. Věděli jste, že se v budově výstavní galerie se nachází ještě jedna kavárna? Ta nese název Atlas Cafe a nachází se v prvním patře Veletržního paláce.

Foto: Facebook Kolektor

Musoleum 

Musoleum je galerijní prostor věnovaný uměleckým pracím českého autora Davida Černého kousek od Smíchovského nádraží. V bývalém prostoru lihovaru se nyní nachází expozice rozložené po pětipatrové galerii. Kromě expozic Davida Černého je v Musoleu také kavárna, ve které je možno posedět. Musoleum Café nabízí pečivo z oblíbené pekárny Artic Bakehouse, kávu a alkoholické i nealkoholické nápoje. 

Foto: Musoleum

MeetFactory

Na Smíchově ještě chvíli zůstaneme. Kousek od smíchovské železniční trati se nachází multikulturní prostor MeetFactory. Je to mezinárodní centrum současného umění založené Davidem Černým, které nabízí nejen umělecké výstavy, ale také hudební a divadelní program či letní kino. V rámci MeetFactory se nachází také Galerie Kostka, která se věnuje začínajícím i známým umělcům. V prostorách se nachází místní bar, který nabízí kávu i alkoholické a nealkoholické nápoje.

Foto: MeetFactory

Foto: Kavárna Anežka

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!