Festival Metronome Prague 2024 startuje již za necelý týden. Na co se můžete těšit?

Festival Metronome Prague 2024 startuje již za necelý týden. Na co se můžete těšit? 

Tep hudebních nadšenců napříč žánry se zrychluje v radostném očekávání! Metronome Prague 2024 nabídne 3 dny, 4 pódia a více než 70 umělců! Zrekonstruované Výstaviště Praha se od 20. do 22. června stane dějištěm premiérových koncertů velkých hvězd, speciálních narozeninových show i atraktivního nehudebního programu pod hlavičkou Metronome Fair.

Exkluzivní premiéra na Metronome Prague čeká zářivou britskou superstar, zpěvačku Raye, která si z letošního předávání Brit Awards odnesla domů hned šest ocenění. Poprvé se v Praze představí také Marc Rebillet se svou originální energickou show bez předem stanovených pravidel. Splněným snem návštěvníků i pořadatelů festivalu je i další premiéra – od francouzského dua The Blaze se čeká nezapomenutelný zážitek pro oči i uši! A s čarovnou směsí soulu, psychedelie, funku a gospelu se do Prahy vrátí londýnský zpěvák s ugandskými kořeny Michael Kiwanuka, jeden z největších objevů britské hudební scény.

Během letošního ročníku oslaví narozeniny rovnou dva interpreti: Britská ikona elektronické hudby kapela Kosheen s charismatickou zpěvačkou Sian Evans přiveze do Prahy unikátní show, v níž se ohlédne za 25 lety své kariéry. Velkolepě na Metronome Prague 2024 oslaví sedmdesátiny Michael Kocáb, který se na pódium vrátí po čtyřech letech. V průřezové show se k němu připojí Pražský výběr, Český národní symfonický orchestr, Jiří Korn, Vladimír 518 a mnoho dalších. Z domácích se představí také Lake Malawi, Sofian MedjMedj s přáteli, držitelé letošní ceny Anděl za album roku November 2nd, We Are Domi, Bert & Friends a řada dalších.

Nabitý line up přináší další zvučná jména z celého světa jako Milky Chance, Tom Grennan, Allysha Joy, Meute, Dadi Freyr, čerstvé držitelky Brit Awards The Last Dinner Party i CMAT. Rap Club navštíví kultovní The Ghetts, spolu s ním vystoupí mladý, ale už velmi úspěšný Ayrtn nebo Rushy a také čeští rappeři Paulie Garand, legenda českého rapu James Cole, Redzed, Rohony a pak třeba Meizyy, Annet X spolu s Nobodylisten.

Za hranice hudby

Vegetariáni, vegani, frutariáni, milovníci pořádné flákoty… Na Metronome Prague se dobře nají opravdu každý a navíc bez únavného čekání ve frontách. Připraveno je několik barů a gastro stánků s domácími i exotickými specialitami, k plynulému provozu přispěje i bezhotovostní platební systém. K dobrému jídlu patří kvalitní nápoje, a to od těch nealkoholických přes pivo (od malých lokálních pivovarů i zavedených značek), víno (jak domácí z Moravy, tak z Itálie, Francie, Španělska či Jihoafrické republiky) až po míchané drinky. Provoz gastro zóny je v eco friendly režimu – vratné kelímky jsou samozřejmostí a všichni prodejci musí používat bio rozložitelné nebo recyklovatelné nádobí.

V loňském ročníku Metronome Prague prošlo turnikety okolo 24 tisíc návštěvníků. Značný zájem se vzhledem k rozmanitému programu a rostoucí oblibě festivalu doma i v zahraničí očekává také letos, ale žádné obavy z tlačenic či nekonečných front nejsou na místě.

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketstream. V našich dalších článcích se můžete dočíst detailně o letošních přípravách či se podívat zpět, a začíst se tak do loňského reportu z festivalu.

Foto: archiv Metronome Prague 2023

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Výstaviště Praha Holešovice nabízí i další akce

Další hudební novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!