Sluneční brýle ve stylu 90. let na scéně – které modely jsou opět trendy?

Sluneční brýle ve stylu 90. let na scéně – které modely jsou opět trendy? 

Devadesátá léta přinesla řadu ikonických trendů. Řada z nich už je spíše vzpomínkou z minulosti, nicméně některé z nich se dostávají zase do módy. Chybu rozhodně neuděláte ani s brýlemi z 90. let. Který model vybrat, abyste v něm zazářili i letos?

Oversized brýle

Oversized brýle vynikají velkými rozměry, nicméně tvarem se mohou lišit. V podstatě tak záleží jen na vás, pro jaký styl se rozhodnete. Nabízí se klasika v podobě oválného či hranatého tvaru, skvělou volbou jsou i kočičí oči. V každém případě by tyto modely měly vynikat velikostí – ať už jde o celkové rozměry, či třeba jen tloušťku obrouček. Oversized brýle mají zaujmout na první pohled. Jsou výrazným doplňkem, hodí se proto zejména k minimalistickým outfitům.

Foto: Shutterstock.com

Nestárnoucí pilotky

Pilotky, nazývány též aviatorky, jsou naprostou stálicí. Svou popularitu si udržují již spoustu let a není divu, vypadají totiž skvěle. Jsou ležérní, hodí se pro každodenní nošení a k jakémukoli stylu, klidné i k elegantnějším outfitům. Tento tvar obrouček se nejvíce hodí k oválnému, hranatému a srdcovitému obličeji. Nicméně typický tvar a jemné obroučky dokáží dodat perfektní vzhled komukoli.

S tímto typem brýlí je také často spojen další typický prvek – dvojitý nosník. I ten se dostává zpět do módy. Narazit na něj můžete i u jiných tvarů obrouček, ať už jde o kulaté, hranaté, či typické steampunk brýle. Pokud se vám líbí tento styl, jistě vás zaujmou některé z Ray-Ban brýlí.

Kulaté a oválné

Velmi oblíbené byly kulaté obroučky, ještě větší retro nádech pak mají úzké oválné obroučky. Jde o nadčasovou klasiku, která nikdy nevyjde z módy. Tyto brýle sluší jakémukoli tvaru obličeje. Jsou přitom jemné a elegantní. Skvěle se hodí k minimalistickému stylu, nejsou totiž příliš výrazné. Hodí se k ležérnímu oblečení a ženským outfitům.

Foto: Shutterstock.com

Veselé barvy

Pokud rádi experimentujete a chcete svému outfitu dodat šmrnc, pak vybírejte z různých veselých barev. Neonové barvy spolehlivě upoutají pozornost. Mají rebelský nádech, skvěle se hodí na festivaly, party a podobné události. Jestliže patříte spíše mezi něžné duše, ale přesto si chcete užít barvičky, pak vybírejte z pastelových odstínů. Ty jsou decentní, dodají vám ženskost a hodí se jak pro běžné nošení, tak i pro formálnější události.

Želvovinový vzor

A když už jsme u barev, neměli bychom zapomenout na želvovinový vzor. Jde o nadčasový a univerzální motiv. Neutrální černé a hnědé tóny se přitom hodí ke všemu. Například sluneční brýle Emporio Armani s želvovinovým vzorem vypadají perfektně a jsou elegantní, na výběr máte z různých tvarů.

Sluneční brýle jsou velmi rozmanité, jistě najdete to pravé. Myslete na to, že jde nejen o módní doplněk, ale i důležitou ochranu očí před slunečním zářením. Proto by vám alespoň jeden pár neměl chybět.

Foto: Shutterstock.com

| Redakce Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!