Nádvoří Clam-Gallasova paláce úvítá novou letní filmovou scénu

Nádvoří Clam-Gallasova paláce úvítá novou letní filmovou scénu 

Novinka v pražské prázdninové kulturní nabídce je 3KINO LETNÍ SCÉNA v samém srdci Prahy. Na nádvoří Clam-Gallasova paláce na diváky čekají nezapomenutelné večery. Lákadlem jsou zejména artové filmy, které obvykle nejsou součástí programové letní nabídky. Pořadatelé slibují příjemnou atmosféru, občerstvení přímo na nádvoří, řešení v případě nepřízně počasí a zejména promyšlenou dramaturgii. Kvalitní filmy totiž doplní kulturní program “Čekání na tmu” v podobě živé hudební klasiky i alternativy či autorských čtení renomovaných spisovatelů.

Program 3Kino Letní scény ve spolupráci s Muzeem města Prahy startuje v červnu Muzejní nocí. Bezplatně si tak 15. června mohou příchozí prohlédnout nejen interiéry barokního paláce, ale zároveň je pro ně připravena životopisná filmová lahůdka o posledním z impresionistů – Malíř jejího těla. „Clam-Gallasův palác je místem, kde se snoubí umění, kultura a historie. Letní scéna na jeho nádvoří je proto unikátní příležitost zažít letní, takřka festivalovou atmosféru v autentických historických prostorách,“ říká ředitel 3Kino Vavřinec Menšl. Navíc večer oživí finsko-česká houslistka, klavíristka a zpěvačka Heidi Johanna Vacek, která od 19.00 představí nejen svou tvorbu, ale také klasické skladby a covery.

Mezi další filmy behěm červnové letní scény zavítají snímky Hmyz (22. června) nebo Caravaggiův stín (29. června). Atmosféru posledního červnového filmového večera bude dokreslovat hudebním doprovodem písničkářka a kytaristka Martina von W.

Více o programu a vstupenky na www.3kino.cz

Foto: archiv 3Kino

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Místo konání: Clam-Gallasův palác

Filmové recenze

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!