Akce pro děti v Praze 2024: Kam začátkem letních prázdnin?

Akce pro děti v Praze 2024: Kam začátkem letních prázdnin? 

Blíží se konec školního roku a s ním přichází i spoustu událostí, které jsou ideální jako volnočasové aktivity pro děti. Přinášíme červnové i červencové tipy, kde nejen děti společně s rodiči mohou zahnat nudu! A to od výtvarných kurzů po hudební či divadelní vystoupení a letní tábory.

Letní triko

Přijďte si ve čtvrtek 19. června vyrobit originální tričko podle svých představ, takzvané Letní triko! Maluje se barvami na textil pomocí štětce, houbiček či fixů. K zapůjčení jsou také šablony různých motivů, které můžou děti využít na látku jako výtvarného pomocníka. Nechte se unést vlastní fantazií. Akce probíhá od 16.30 do 18.00 hodin v Kulturním centru 12. 

We Love Prosek

Máte chuť užít si trochu klidu a zábavy v jednom? MČ Praha 9 pro veřejnost připravila piknik, na který zve všechny děti i dospělé! Čeká vás výborné občerstvení, můžete zde vyzkoušet gastronomii z různých koutů světa – víno z Moravy, sýry z Francie, různé druhy řemeslných piv, pizzu, zmrzlinu a další pochutiny. Kromě aktivit pro děti a sportovního vyžití pro mládež je na programu také vystoupení živé hudby. Akce potrvá od 13. června do 15. června 2024 v Parku Přátelství na Proseku.

Foto: We Love Festival

Tajuplné procházky Vyšehrad 

Dům dětí a mládeže Ulita si pro děti i rodiče připravil kouzelnou procházku Prahou, která bude probíhat za doprovodu průvodkyně už 16. června v 10.00 hodin. Společně projdete tajemný Vyšehrad a dozvíte se něco o české historii takovým způsobem, aby to probudilo zájem i v nejmenších účastnících. Procházka probíhá ve formě hry se zápletkou i cílem, které děti musí splnit. Po dokončení na děti čeká zasloužená odměna. Akce je pouze pro školní děti od 6–15 let s nutným doprovodem rodičů. Vstupné je 220 Kč, mladší sourozenci a doprovod je zdarma. 

Opera nás baví

Vzhůru do Stavovského divadla! Již 16. června proběhne cyklus zábavních a vzdělávacích pořadů pro děti právě v prostorách divadla. Děti i dospělí interaktivně odkryjí tajemství operního světa a dozví se spoustu nových zajímavostí o vážné hudbě. Průvodkyní tohoto cyklu bude emeritní sólistka Opery Národního divadla, paní Jiřina Marková-Krystlíková. V rámci programu je seznámení s hudebními nástroji, skladateli, divadelními kostýmy a soutěže. Akce je vhodná pro děti od 4 let.

Foto: Národní divadlo

Království z Ledu 

V neděli 16. června můžete v prostoru Royal Theatr navštívit muzikál, který vás vtáhne do kouzelného světa Ledového království! Muzikál je inspirovaný oblíbeným dětským filmem a děti se tedy můžou těšit na sněhuláka Olafa, který příběh okoření o dobrodružství a dobrou náladu. Muzikál je plný zábavy, smíchu a nezapomenutelných melodií, ale také napětí a nelehké cesty za vysvobozením Elsy před věčnou zimou. Muzikál Království z Ledu je vhodný pro děti od 3 let. 

Hurá na prázdniny aneb putování za indiány

Kulturní centrum 12 dětem ukáže, co umí každý správný indián. Každé dítě si může vyzkoušet rychlý běh, tiché plížení nebo přesné míření. Také si osedlá koně, se kterým projede dobrodružnou stezku odvahy. Dále bude na programu výroba vlastní indiánské čelenky. Tu si pak děti vezmou na indiánskou oslavu, kterou si sami uspořádají. Na oslavě nebude chybět ani tanec. Akce proběhne 19. června od 10.00 hodin a je vhodná pro děti od 2,5 let.

Letní kulinářský tábor pro děti

Začátek prázdnin přináší i příměstské tábory, kde děti zažijí spoustu zábavy a zároveň se naučí nové dovednosti! Od 8. do 12. července proběhne pětidenní příměstský tábor za vedení kuchařů, pekařů a cukrářů, kteří děti provedou světem gastronomie a řemesel. Děti tak budou mít možnost ochutnat kvalitní suroviny přímo od profesionálů. Na konci týdne rodiče s dětmi čeká večeře, kterou ukuchtí vaše malé šéfkuchařky a šéfkuchaři pod vedením šéfkuchařů Ambiente. Kromě poznávání surovin se děti mohou těšit také na výlety a procházky, tvorbu vlastní kuchařky a dostanou také svou první kuchařskou soupravu.

Foto: Letní kulinářský tábor pro děti Ambiente

Sportovní den – Praha Újezd

Městská část Praha-Újezd pořádá v sobotu 22. června sportovní den pro ty nejmenší i dospělé návštěvníky. Akce probíhá v areálu SK Újezd v ulici Nad Statkem. Součástí programu je tenisový turnaj, dětské běžecké závody, neckyáda, šachový turnaj, turnaj v dámě, turnaj ve stolním tenisu a volejbalový či nohejbalový turnaj. Přijďte si v sobotu zasportovat na Újezd

Příměstský herecký seminář

Divadlo Procity si v termínu 8. až 12. července letošního roku připravilo herecký seminář pro děti od 6 do 15 let. Formou her děti budou rozvíjet své herecké schopnosti, učit se pohybovému vyjadřování, práci s imaginací a improvizaci. Pozornost bude soustředěna na správnou mluvu, mimiku, gestikulaci a práci s tělem. Přitom si děti užijí pobyt na čerstvém vzduchu. V rámci programu je také návštěva divadelního festivalu a představení.

Foto: Divadlo Procity

Foto: Divadlo Procity

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!