V Divadle Lucie Bílé se setkají Bídníci po 30 letech

V Divadle Lucie Bílé se setkají Bídníci po 30 letech 

V letošním roce slaví česká muzikálová scéna jedno významné výročí. Je tomu právě třicet let, co byl v pražském Divadle na Vinohradech vůbec poprvé v Čechách uveden muzikál Les Misérables – Bídníci. Své slavnostní premiéry se dočkal 25. června 1992, a přestože byl tehdy uváděn pouhé dva měsíce, doslova okouzlil české diváky a odstartoval muzikálový boom u nás.

Na atmosféru a zážitky spojené s tímto legendárním dílem v Divadle Lucie Bílé po třiceti letech společně zavzpomínají původní představitelé Bídníků. Vedle principálky Lucie Bílé se diváci mohou těšit na Jiřího Korna, Petru Janů, Jana Ježka, Karolinu Husákovou a Pavla Poláka. Pozvání přijali také Adam Novák, producent prvních českých Bídníků, a Michael Prostějovský, textař, libretista, rozhlasový novinář a producent.

Na léto s muzikálem Bídníci vždy ráda vzpomínám a jsem šťastná, že jsem u jeho uvedení tenkrát mohla být. Nejen proto, že jde o naprosto výjimečné dílo plné nádherných písní, ale tehdy došlo i na krásná pracovní setkání, ze kterých vznikla přátelství trvající dodnes. Mám proto velkou radost, že tolik mých kolegů přijalo pozvání k nám divadla a už se moc těším, až si společně zavzpomínáme a třeba i zazpíváme,“ raduje se ze setkání Bídníků po 30 letech principálka Lucie.

Je nám moc líto, že se našeho setkání nemůže zúčastnit Helena Vondráčková, její role v Bídnicích byla neopakovatelná a bude nám při vzpomínání velmi chybět. Bohužel je však vázána pracovně jinde stejně jako Tomáš Trapl, který do naší party Bídnici po 30 letech neodmyslitelně patří,“ doplňuje dále Lucie Bílá.  

Večer plný vzpomínek a jedinečných melodií uvede Divadlo Lucie Bílé v sobotu 4. června od 19 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji již nyní na webu divadla: https://www.divadloluciebile.cz/repertoar/bidnici-po-30-letech/.

Foto: archiv Divadla Lucie Bílé

 

| Redakce Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Další divadelní novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!