Námět, a třeba ten váš! My Street Films hledá dokumentární talenty

Námět, a třeba ten váš! My Street Films hledá dokumentární talenty 

Už devátý ročník úspěšné filmové soutěže My Street Films vybere nadějné náměty na dokumentární kraťas. Zájemci je mohou posílat do 17. dubna.

Vítězové My Street Films se zúčastní unikátních workshopů s profesionálními dokumentaristy a dostanou šanci vidět svůj nápad až na mezinárodním filmovém festivalu. Soutěž otevírá možnost k natočení krátkého dokumentu i lidem, kteří dosud nemají žádnou zkušenost s psaním námětu, scénáře nebo se samotným natáčením. Ve spolupráci s profesionálními dokumentaristy budou mít následně šanci svůj námět rozpracovat a následně i realizovat.

"Je skvělé každoročně objevovat témata, na kterých účastníkům našich workshopů skutečně záleží. Film je úžasné médium nejen proto, že má schopnost naše motivace dobře prověřovat, ale že ve výsledku promlouvá i směrem ven," popisuje programová manažerka Viola Ježková.

Zaslané náměty mohou být na jakékoliv téma. V rámci předchozího ročníku například zkoumali genderové nerovnosti v české společnosti, komunikaci mezi matkou a dcerou, environmentální žal nebo úzkost z celosvětových lockdownů. Mezi lektory letošního ročníku patří například Zuzana Piussi, Marika Pecháčková, Martin Dušek nebo Adam Ol'ha. Masterclassy povedou držitelky Českého lva Adéla Komrzý a Diana Cam Van Nguyen nebo oceňovaný režisér Francesco Montagner.

Workshopy bude doprovázet i program pro širokou veřejnost. Na webu My Street Films bude od 25. března k dispozici i exkluzivní online přehlídka s názvem Umění čelit v nichž se představí autoři, kteří prostřednictvím filmů překonávají vnitřní a vnější konflikty.  Své náměty mohou účastníci posílat prostřednictvím webu www.mystreetfilms.cz, a to nejpozději do 17. dubna. Na vítězný film minulého roku se můžete podívat zdarma na DAFilms.cz

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Filmové recenze

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!