Na festival do Varů přijede nominant na čtyři Oscary Ethan Hawke

Na festival do Varů přijede nominant na čtyři Oscary Ethan Hawke 

Hostem pětapadesátého ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se stane americký herec, režisér a spisovatel Ethan Hawke. Osobně uvede thriller Zoufalství a naděje v režii Paula Schradera, v němž ztvárnil kněze procházejícího krizí víry.

Hawke ztvárnil od konce osmdesátých let, kdy zarezonoval po boku Robina Williamse jednou z titulních úloh v dramatu Společnost mrtvých básníků, desítky filmových i seriálových rolí. Za herecké výkony obdržel nominace na dva Oscary za filmy Training Day a Chlapectví.

Prosadil se však i coby režisér a scenárista, další dvě sošky americké akademie mohl získat za spoluautorství adaptovaných scénářů k titulům Před soumrakem a Před půlnocí.

Jsme nadšeni, že můžeme v Karlových Varech přivítat osobnost, kterou dlouhodobě obdivujeme. Festival v roce 2018 uspořádal Poctu Austin Film Society a letos na retrospektivu věnovanou této uznávané instituci navazujeme oceněním herce a režiséra, který má k texaské nezávislé filmové scéně coby rodák z Austinu a dlouholetý spolupracovník Richarda Linklatera neobyčejné blízko,” nechali se slyšet umělecký ředitel Karel Och a výkonný ředitel Kryštof Mucha.

Festival se koná od pátku 20. do soboty 28. srpna. 

Foto: Castle Rock Entertainment

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Filmové recenze

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!