Krásný ztráty live budou, Michal Prokop na festivalu oslaví své narozeniny a pokřtí nové album

Krásný ztráty live budou, Michal Prokop na festivalu oslaví své narozeniny a pokřtí nové album 

Již popáté chystá Michal Prokop hudební akci Krásný ztráty live. Festival bude symbolicky zahájen 13. srpna, tedy v den zpěvákových 75 narozenin. Hudební fanoušci se mohou těšit nejen na Michala Prokopa & Framus Five, svou účast nově potvrdil i Pražský výběr.

Hudební přehlídka Krásný ztráty live, na které již tradičně dochází k neobvyklým žánrovým i generačním setkáním, byla vloni jedním z mála festivalu, které se i vzhledem k pandemii podařilo uskutečnit. Na několika scénách se objevila známá jména jako například Ivan Hlas Trio, Buty, Monkey nebo Business. Michal Prokop zazpíval s oběma svými formacemi, tedy s plným obsazením skupiny Framus Five i v akustickém triu s Lubošem Andrštem a Janem Hrubým.

Letošní ročník bude ve znamení krásného jubilea hostitele a garanta festivalu Michala Prokopa. Ten v den konání 13. srpna hudební akce oslaví své již 75 narozeniny. Na festivalu také slavnostně pokřtí své nové album Mohlo by to bejt nebe..., které vyjde 28. května. Prvními potvrzenými účinkujícími není pouze Michal Prokop & Framus Five, ale také kultovní rocková kapela Pražský výběr. S ním mimochodem Michala Prokopa aktuálně spojuje fakt, že se jeden z leaderů Pražského výběru, Michal Pavlíček, zhostil kytarového partu v jedné z písní avizovaného alba.

Video: Miloš J. Kohout

Festival Krásný ztráty live je pojmenován podle jednoho z hitů i televizní talk show Michala Prokopa, kterou řadu let uváděl v České televizi. Akce už třetím rokem zůstává na statku ve středočeských Všeticích na Benešovsku.

"Festival na Statku Všetice je sám o sobě založen na unikátním komorním a přátelském prostředí. I s ohledem na to, že stále není jasné, jaká bude maximální možná kapacita na kulturních akcích ze strany vládních restrikci, do prodeje dáváme zatím jen 200 vstupenek. Pro ty, kteří nepřijedou na otočku či nevyužijí nabídku vstupenek s campem, a mají tak zájem o ubytování přímo v hotelu na Statku Všetice, nabízíme možnost zakoupení vstupenek společně s ubytováním. Je potřeba kontaktovat e-mailem recepci ve Všeticích. Těšíme se na setkání se všemi na tomto malém festivale s velkým programem," zve David Gaydečka, producent festivalu.

V současnosti v prodeji 200 vstupenek, mezi diváky by měli být i ti, kteří si zakoupili vstupenky na Prokopův tradiční vánoční koncert. Ten je s konečnou platností zrušen. Pokud nebudou fanoušci se zakoupenými vstupenkami na vánoční koncert stát o výměnu vstupenek za Krásný ztráty Live Všetice, které se konají 13. srpna, vstupenky je možné refundovat. Stejnou garanci budou mít i ti, kteří si zakoupí vstupenky do Všetic. Vstupenky na festival jsou již v prodeji.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Další hudební novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!