Pražské parníky zvedají kotvy

Pražské parníky zvedají kotvy 

Pražské parníky zvedají své kotvy. Lodní linky Pražské paroplavební společnosti jsou totiž od května opět v plném provozu. Pražané, ale i turisté a návštěvníci hlavního města tak mohou využít vyhlídkových jízd, které pro ně v letošní již 147. sezoně Pražské paroplavební společnost připravila.

Zde je několik tipů a aktuálních novinek, které by milovníkům lodní dopravy rozhodně neměly ujít...

Po roční přestávce způsobené opravou Vranské přehrady byla obnovena víkendová linka na Slapskou přehradu. Tuto plavbu jsem včera na palubě největšího českého parníku Vyšehrad absolvoval. Na krásy romantických zákrut Vltavy se tak můžete podívat alespoň prostřednictvím několika fotografií i vy.

Další letošní novinkou je posílení nejvytíženější linky z Rašínova nábřeží do pražské zoo a zpět, která nyní jezdí vícekrát za den. Do zoo jezdí druhým rokem v pravidelném režimu i víkendová linka od Nemocnice na Františku, ta bude od června posílena na každodenní provoz.

Pro nejnáročnější milovníky lodní dopravy je připraven program Sladká Praha - večerní tříhodinová vyjížďka luxusně zrekonstruovanou lodí Lužnice spojená s gastronomickým zážitkem nejvyšší kvality.

Letošní ceny jízdenek zůstaly i přes neustále se zvyšující náklady ve stejné výši jako v minulých letech. Takže hurá na palubu...

O Pražské paroplavbě

Pražskou paroplavební společnost založil v roce 1865 pozdější legendární pražský primátor František Dittrich. Je tak jednou z nejstarších českých existujících firem a zároveň s téměř třemi desítkami lodí ve spojené flotile pod hlavičkou "Prague Boats" největším osobním lodním dopravcem v republice.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Fotografie k článku

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!