Menší hudební festivaly: domácí legendy, filmové melodie i klasická hudba

Menší hudební festivaly: domácí legendy, filmové melodie i klasická hudba 

Více o akci...

27srp - 30srp celý den

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Hledáte v současném nejistém období komornější hudební události? Podívejte se na náš výběr menších letních a podzimních festivalů, které se uskuteční navzdory koronavirové pandemii.

Třeboňská nocturna

Příznivci klasiky by neměli přehlédnout komorní festival v srdci jižních Čech. Tři večery a jedno odpoledne od 9. do 11. července budou patřit velikánům vážné hudby jako Johannu Sebastianu Bachovi, Wolfgangu Amadeu Mozartovi, Antonínu Dvořákovi nebo Josephu Haydnovi v podání Pražského filharmonického sboru, houslisty Bohuslava Matouška i Dvořákova klavírního kvarteta.

Pokořen v Litoměřicích

Na břehu Labe v severočeských Litoměřicích se vzhledem k současné situaci okolo onemocnění covid-19 uskuteční demoverze komorního festivalu, a to 25. července v tamním letním kině. Představí se skupina Už jsme doma, Gott Revival, Houpací koně, Živé kvety, Neznámý písničkář, Tornado Lue nebo výtvarník Petr Nikl. Na návštěvníky čeká i komorní forma sklepácké Besídky s Davidem Vávrou i Tomášem Hanákem. 

Krásný Ztráty Live ve Všeticích

Statek ve středočeských Všeticích bude opět hostit hudební přehlídku domácích interpretů napříč generacemi. 14. a 15. srpna vystoupí pod širým nebem dříve oznámení Buty, Monkey Business a Ivan Hlas s doprovodem. Trojici prvních jmen doplňuje garant celého festivalu Michal Prokop. Kapacita akce je omezená, se vstupenkami proto neotálejte.

Soundtrack Festival v Poděbradech

Během koronakrize se nevzdávají ani pořadatelé festivalu filmové hudby a multimédií v lázeňských Poděbradech, kteří původně zamýšlený letošní program přesouvají na příští rok. O posledním prázdninovém víkendu si diváci budou moci zadarmo poslechnout profilový koncert Ondřeje Soukupa, na němž zazní melodie ze snímků Kolja, Tmavomodrý svět nebo Vratné lahve, nebo premiérovou multimediální show iMucha věnovanou secesnímu malíři Alfonsi Muchovi, zajít na filmovou videodiskotéku nebo na promítání v kinobusu. 

United Islands of Prague

Festival rozprostřený na pražských ostrovech mění termín na druhý víkend v září a jiná je v letošním roce i lokace, kterou se stane holešovické Výstaviště. Tentokrát se návštěvníci mohou těšit na výběr uskupení našich západních sousedů v souvislosti s třicátým výročím znovusjednocení Německa. Vstup na koncerty je zdarma.

Blues Alive v Šumperku

Blues žije v podhůří Jeseníků! Výroční pětadvacátý ročník mezinárodního festivalu proběhne v šumperském Domě kultury od 12. do 14. listopadu. Na pódiu se vystřídají zahraniční s tuzemskými legendami žánru, chybět nebudou domácí Peter Lipa spolu s Lubošem Andrštem, Michal Prokop, chicagský slidekytarista Lil‘ Ed Williams, rakouský písničkář Hans Theessink nebo maďarský harmonikář Mátyás Pribojszki s big bandem.

United Islands of Prague 2019. Foto: Littera

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!