Nová gangsterka Gentlemani je šílenou akční jízdou plnou násilí, marihuany a nefalšovaného humoru

Nová gangsterka Gentlemani je šílenou akční jízdou plnou násilí, marihuany a nefalšovaného humoru 80%

Nejnovější snímek britského režiséra Guye Ritchieho nás vtáhne do světa drogového krále Mickeyho Pearsona a jeho oponentů, kteří se snaží získat jeho marihuanové impérium za každou cenu. Sofistikovaná akční komedie postavená na brilantním scénáři, nekonvenčním vyprávění příběhu a skvělých hereckých výkonech vás zkrátka chytí a až do konce nepustí. Je jako droga. Nejde jí odolat.

Matthew McConaughey a la Mickey Pearson je marihuanovým králem britského podsvětí. Ačkoliv mu jeho malé impérium ročně vydělá miliony liber, rozhodne se, že ho celé prodá americkému kolegovi z branže. Má skvělý plán a zručné pomocníky. Bohužel si na toto marihuanové království brousí zuby i další lidé, kteří jdou přes mrtvoly. Začíná tak šílená jízda plná lstí, drog a zabíjení.

Režisér Guy Ritchie je známý mnoha filmy. Od Krále Artuše přes akční snímek Krycí jméno U.N.C.L.E až po Sherlocka Holmese s Robertem Downeym Juniorem. Mezi jeho nejvíc opěvované snímky však patří Sbal prachy a vypadni či Podfuck, ve kterých se právě objevuje Ritchieho nezaměnitelný styl v podobě dobré akce, vtipných hlášek a jakési bezprostřednosti. U Gentlemanů tomu není jinak. Režisér navíc přidává opravdu zajímavě poskládaný děj a také narážky na všechny možné problémy dnešní doby.

Kromě talentovaného McConauheyho se ve snímku objevují herecké hvězdy jako je Charlie Hunnam (kamarád Rey), Michelle Dockery (žena Mickeyho Rosalinda Pearson), Colin Farrell (Coach), Henry Golding (Suché Očko) a Hugh Grant (Fletcher), jenž je jakýmsi vypravěčem celého příběhu a celým dějem nás postupně provází. Takto nabité obsazení není jenom výkřikem do tmy. Postavy spolu perfektně fungují a bezprostředně na sebe reagují, což filmu dodává ještě větší kvalitu.   

Jak už bylo řečeno, příběh vypráví Hugh Grant a la lstivý novinář Fletcher. Samotný děj je tedy okořeněný o nový pohled a Fletcher navíc vše říká velmi vtipně a s nadsázkou. Ačkoliv je styl vyprávění opravdu originální, hlavní dějová linka pořád zůstává založená na zajetém mechanismu gangsterek, což tím pádem nepřináší nic nového. Navíc se kvůli košaté naraci Fletchera snímek ze začátku táhne a diváka může střídání dějů i trošku zmást.

Celkově se jedná o skvělý gangsterský snímek plný vtipu a akce. Guy Ritchie se opět ukázal jako originální a kvalitní režisér, který ví, co dělá a co jeho publikum baví. Ačkoliv jsou Gentlemani ve své podstatě klasickou akční kriminálkou s gangsterskými prvky, svým osobitým stylem vyprávění, nefalošovaným přisprostlým humorem a bravurním obsazením vás zkrátka pobaví jako před dvaceti lety Podfuck.

foto: IMDB

Názor informuji.cz: 80%

Kdy a kde dávají film: Gentlemani

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Podobné filmy

Filmové recenze

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!