Básnířka punku a nové vlny. Patti Smith se po pěti letech vrací do Prahy

Básnířka punku a nové vlny. Patti Smith se po pěti letech vrací do Prahy 

Zpěvačka, autorka a aktivistka Patti Smith se vrací do Prahy po pěti letech. V prostorách pražského Fora Karlín vystoupí v úterý 21. července od osmi hodin večer.

Před tuzemským publikem vystoupí zpěvačka v komornější sestavě. Na basu a klávesy ji doprovodí Tony Shanahan, na bicí Seb Rochford. Kláves se ujme zpěvaččin syn Jackson Smith.

„Koncert Patti Smith jsme poprvé realizovali v roce 1996 a ten poslední před pěti lety. Pokaždé bylo vyprodáno a její vystoupení byla velmi strhující. Těšíme se, že v červenci tomu bude také tak,“ říká zástupce pořádající agentury Milena Palečková.

Patti Smith vystoupila v České republice naposledy v roce 2015 © Jiří Rogl

Jako mnoho významných hudebníků začínala i Patti Smith v polovině sedmdesátých let v tehdy ještě ne úplně známém klubu CBGB. S kapelou Patti Smith Group, ve které působil i Čech Ivan Král, pak natočila své první album Horses.

Zmíněnou desku přehrála celou na jejím posledním pražském vystoupení v roce 2015. Koncertní turné bylo tehdy věnováno právě oslavám čtyřiceti let od vydání tohoto debutového alba, které se stalo legendární nahrávkou oceňovanou jak fanoušky, tak kritiky a zcela právem má svou nesmazatelnou stopu v dějinách hudebního byznysu. Jeho vydání tak nastartovalo neuvěřitelnou kariéru, která s menší přestávkou trvá dodnes.

S Patti Smith Group nahrála ještě další čtyři neméně kvalitní alba. Deska Wave z roku 1979 byla ale na delší dobu poslední. Po jeho vydání zpěvačka skupinu rozpustila a věnovala se rodinnému životu. Fanoušci si na její návrat na koncertní pódia museli počkat až na konec devadesátých let. Za svou dosavadní kariéru natočila celkem jedenáct studiových alb. V roce 2007 byla uvedena do Rock and Roll Hall of Fame.

Foto: Gasper Tringale

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Forum Karlín nabízí i další akce

Umělci:

Místo konání: Forum Karlín

Další hudební novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!