Nová animovaná pohádka Sněžný kluk přináší roztomilého yettiho, sílu přátelství a alternativně zpracovanou mapu Číny

Nová animovaná pohádka Sněžný kluk přináší roztomilého yettiho, sílu přátelství a alternativně zpracovanou mapu Číny75%

Yetti v nebezpečí a samotářská teenagerka, která se rozhodne obětovat úplně všechno pro jeho záchranu. Nový animovaný film od aminátorky Jill Culton pod taktovkou studia Dreamwork ukazuje dojemný příběh o nečekaném přátelství mezi dívenkou Yi a mladým yettim Everestem, jejich putování až na špičku nejvyšší hory naší Země, ale také nástrahy, které na své cestě musí překonat. Snímek plný krásné animace, příjemné hudby a originálně zpracovaného příběhu dokazuje, že nic není nemožné. Jenom musíte věřit.

Teenagerka Yi (Chloe Bennet) má úplně jiné zájmy než její vrstevníci. Nejraději by jenom pracovala a z našetřených peněz procestovala celou Čínu. Vše se ale změní, když se na střeše svého domu seznámí s mladým yettim Everestem (Joseph Izzo). Ten je ve velikém nebezpečí a jediná možnost, jak ho zachránit, je dostat ho do jeho rodného domova – na nejvyšší horu světa Mount Everest.

Yetti je mytické stvoření, které se pravidelně objevuje v nejrůznějších filmech a seriálech. V letošním roce jsme ho také mohli vidět v animovaném snímku Hledá se Yetti. Už to tedy není tak zajímavý a nový koncept, jenž by nadchnul tisíce lidí. Sněžný kluk je ale i přes fádní hlavní postavu velmi originálně zpracovaný a působí tak nějak lidsky a dojemně.

Samotný příběh plyne velmi svižně, nikde se nezasekává, čemuž napomáhá i devadesátiminutová stopáž. Snímek tedy není příliš dlouhý, takže ho zvládnou zhlédnout i menší děti. Soundtrack dodává animáku skvělou atmosféru, a to především v místech, kdy Yi hraje na své housle.

Co se ale musí zdůraznit, je fakt, že snímek vznikl v koprodukci s Čínou, a tím pádem je více zaměřen na čínské obecenstvo. Může se to zdát jako bezproblémová věc, ale některé východoasijské země Sněžného kluka stáhly z kin. Důvodem je scéna s mapou jihovýchodní Asie, ve které je vidět, že si Čína klade nároky na Jihočínské moře včetně oblasti u vietnamského pobřeží. Tento záběr vyvolal mezi Vietnamci pobouření na sociálních sítích, což není úplně dobrá reklama. 

Na druhou stranu snímek velmi dobrým způsobem ukazuje, že je důležité mít sny a že když člověk chce, tak se mu vše splní. To můžeme vidět jak v podobě Yettiho, jenž se snaží dostat domů, tak třeba u malého Penga (Albert Tsai), který chce být basketbalistou. Navíc pohádka učí děti respektu k ostatním živým tvorům a zdůrazňuje, že bychom si měli pomáhat.

Sněžný kluk je zkrátka velmi příjemnou animovanou pohádkou o přátelství, snech a lásce k druhým. Ačkoliv koncept Yettiho můžeme vidět v mnoho podobách, tento příběh je zajímavý, originálně zpracovaný a dobře se na něj kouká. A to i přes neshody s mapou.

Názor informuji.cz: 75%

Kdy a kde dávají film: Sněžný kluk

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Podobné filmy

Filmové recenze

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!