Harlan Coben opět přesvědčil, že je mistrem záplatek

Harlan Coben opět přesvědčil, že je mistrem záplatek95%

Harlan Coben ve svém nejnovějším thrilleru perfektně zničí dokonalou rodinu. Simon svou dceru nepoznává. Je na drogách, zfetovaná, vyděšená a v problémech. Rád by jí pomohl, jenže mu uteče. Simon ji nechce nechat jen tak odejít a začne ji pronásledovat. A tím se sám dostává do problémů.

Harlan Coben opět dokázal, že je mistrem svého řemesla. V novince Na útěku otevřel hned několik dějových linek, které do sebe postupně – i když se to zdá na první pohled nemožné – perfektně zapadnou.

Hlavní postavou je Simon, otec zmizelé feťačky Paige. Svou nejstarší dceru i přes její závislost na drogách velmi miluje, a tak se po ní rozhodně pátrat na vlastní pěst. Svým rozhodnutím se však dostává do nebezpečného prostředí, a čím více se přibližuje pravdě, tím více je ohrožen také na vlastním životě.

Sklonil se, přesvědčil se, že je Gorse mrtvý, a prošacoval mu kapsy.

Příběh odehrávající se mezi drogovými gangy a sektami umožnil Harlanu Cobenovi více popustit uzdy fantazii. Čtenář se dočká stříleček, obchodů s drogami a především perfektně promyšlených zápletek, díky kterým do samotného konce netuší, jak Na útěku dopadne.

Ocenit je pak nutné také prostor, který musel Harlan Coben věnovat rešerším. O pro Spojené státy americké v žádném případně ne neobvyklém prostředí gangového podsvětí si autor knihy zjistil opravdu mnoho a příběhu to jen prospělo. Vyprávění, které se může zdát místy možná až příliš přitažené za vlasy, i díky tomu působí neuvěřitelně reálně.

Pokud se vám tedy líbily spisovatelovy předchozí knihy, z nichž mezi ty nejúspěšnější patří Cizinec, Nikomu ani slovo či Chybíš mi, určitě si nenechte utéct ani tuto novinku, kterou nám k recenzi poskytla Euromedia Group.

Názor informuji.cz: 95%

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!