Indie-popoví Metronomy vyrážejí na turné s novou deskou. V březnu vystoupí v Praze

Indie-popoví Metronomy vyrážejí na turné s novou deskou. V březnu vystoupí v Praze 

Britská indie-popová stálice Metronomy míří do Prahy. V klubu Roxy 29. března 2020 představí čerstvě vydanou desku Metronomy Forever. Ta je šestým albem kapely, která na hudební scéně vystupuje už dvacet let. Vstupenky budou v prodeji od 20. září.

Formaci Metronomy založil v roce 1999 Joseph Mount, který k sobě před vydáním debutového alba Pip Paine (Pay the £5000 You Owe) z roku 2006 přizval další hudebníky, se kterými skupinu postupně etabloval mezi stálice současné nezávislé scény.

Největší zlom v kariéře kapely nastal vydáním třetí desky The English Riviera z roku 2011, která bodovala v britské top čtyřicítce a získala nominaci na domácí desku roku v anketě kritiků Mercury Prize. Z tohoto alba pochází také dva nejúspěšnější singly The Bay a The Look.

V šestém album Metronomy přemýšlí nad otázkou plynutí času. Před vydáním Metronomy Forever se Mount podílel na posledním albu švédské zpěvačky Robyn. „Mezi našimi posledními dvěma deskami jsem strávil spoustu času prací na albu, které zpracovává traumatické zážitky. Když jsme album s Robyn dokončovali, věděl jsem, že její nahrávka bude impozantní. Na naši práci jsem hrdý a Robyn jsem řekl, že tohle zasáhne lidi přesně tak, jak jsme chtěli. Bylo to vyčerpávajících 48 měsíců mého života, které stálo to za to,“ prozradil.

Právě práce na této nahrávce přivedla Metronomy k úvahám o svém místě na hudební scéně, i o času jako takovém. Ptají se sami sebe, zda pocity štěstí a spokojenosti v životě nepotlačují kreativitu. Zjišťují však, že opak je pravdou.

„Vidím úspěšné hudebníky, kteří, jak stárnou, se snaží za každou cenu zůstat důležití. Jsem v bodě, kdy cítím, že můj přístup k tomu, co dělám, je zdravý. Novou nahrávkou jsem chtěl vyjádřit, kde se právě nacházím a co podle mě přispívá k tvorbě dobré hudby," vyjádřil se Mount.

Britská skupina Metronomy vystoupí s šestou deskou Metronomy Forever 29. března 2020 v pražské Roxy. Vstupenky budou v předprodeji od 20. září.

Foto: archiv Fource

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Roxy Prague nabízí i další akce

Umělci:

Místo konání: Roxy Prague

Další hudební novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!