Nad Vltavou se projde světoznámá provazochodkyně. Odstartuje festival Letní Letná

Nad Vltavou se projde světoznámá provazochodkyně. Odstartuje festival Letní Letná  

Více o akci...

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Provazochodkyně nad Vltavou? Mezinárodní festival Letní Letná se rozhodl zahájit svůj letošní ročník skutečně originálně a do Prahy pozval světoznámou provazochodkyni Tatianu-Mosio Bongongu z francouzského souboru Cie Basinga.

Tatiana-Mosio Bongonga se na festivalu Letní Letná představila již před šesti lety, kdy vystoupala na vrchol šapitó. Nyní se ale v české metropoli pustí do mnohem větších výšin, a to ve středu 14. srpna. Lano, na kterém uskuteční svou procházku v oblacích, povede od Právnické fakulty až do Letenských sadů. Celkem bude 350 metrů dlouhé a natažené ve výšce 35 metrů. Její přechod přes Vltavu bude doprovázet živá hudba.

Zahajující číslo pak již přímo v Letenském parku doprovodí hned několik open air představení. Chybět nebude třeba tanečně akrobatická show volně inspirovaná šamanismem a mystikou s názvem Shamaniac, kterou nabídne Blackout paradox. Návštěvníci se mohou těšit také na nové pouliční představení Cink The Universe či na koncert argentinsko-španělské kapely La Orquesta Informal.

Již 16. ročník Letní Letné proběhne ve dnech od 14. srpna do 1. září. Organizátoři chtějí návštěvníkům opět nabídnout to nejlepší ze světové i české novocirkusové scény. Více o umělcích, které do české metropole dorazí, najdete v našem článku.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Další divadelní novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!