Letní hrady a zámky: nejlepší programy na západě Čech

Letní hrady a zámky: nejlepší programy na západě Čech 

Na západě Čech nezapomeňte navštívit novou prohlídkovou trasu na zámku Stekník, rytířské slavnosti, pohádková divadelní představení pro děti, výstavu současného komiksu či nejrůznější hudební vystoupení. Čekají na vás i speciální prohlídky interiérů a procházky zámeckými parky.

Stekník

18. července máte na zámku Stekník jedinečnou příležitost poprvé si prohlédnout nový prohlídkový okruh s názvem Reprezentační a soukromé prostory, který připomene osudy rodiny švýcarského konzula Gerolda Déteindre, která zámek vlastnila v letech 1907–1949. Těšit se můžete na interiéry soukromých salonů v západním křídle, na reprezentační prostory sala terreny v přízemí a hlavní sál v patře zámku.  Vstupné 100/70 Kč.

3. srpna se od 13:00 do 17:00 hodin na nádvoří odehrají rytířské odpolední slavnosti. Uvidíte rytířské souboje a klání v podání skupiny historického šermu Vítkovci či hudební vystoupení skupiny Tarabanka a country folkové kapely Citovka. Jednotné vstupné 50 Kč.

Kynžvart

Zámek Kynžvart hostí až do 31. října to nejlepší z mezinárodního komiksového festivalu KOMA 2018. Zhlédnout zde můžete současnou komiksovou tvorbu. Otevřeno je od 9:00 do 16:00 hodin, vstupné zdarma.

27. července a 17. srpna se od 14:00 hodin můžete vypravit na speciální prohlídky na téma Zlacené stolní soupravy Thomire. Provázet vás bude jeden z nejvýznamnějších českých odborníků na téma historického stolování a etikety, Vítězslav Štajnochr. Kromě unikátních zlacených stolních souprav Thomire se dozvíte i mnoho informací o tom, jak se na zámcích jedlo, jak se vařilo a jak probíhala samotná hostina. Vstupné 150 Kč.

KOMA. Foto: archiv NPÚ

Horšovský Týn

Na nádvoří zámku Horšovský Týn se můžete od 19. do 21. července a od 9. do 11. srpna těšit na divadelní festival pohádek s písničkami. Vidět můžete pohádky O hamižné veverce, O mlsné princezně nebo třeba Ztracená koruna. Více zde, vstupné dobrovolné. Určitě nevynechejte ani zdejší výstavu kostýmů a rekvizit z pohádek, které režíroval Václav Vorlíček. Děti i dospělé potěší téměř 50 kostýmů z pohádek Jak se budí princezny, Princ a Večernice, Pták Ohnivák, Kouzelný měšec a Jezerní královna.

17. a 18. srpna můžete přijít na komentované prohlídky zámeckého parku s vedoucím zahradníkem a technologem Richardem Kolkem. Kromě vývoje parku vám povypráví o historii jednotlivých budov, které se v parku nacházejí, a o vybraných druzích zdejších rostlin a zvěře.

Zámek Horšovský Týn. Foto: archiv NPÚ

Velhartice

Na hradě Velhartice vypukne 21. července od 16:00 hodin hudební groteska pro děti ve stylu nového cirkusu s názvem Tři prasátka. Jak to dopadne, když prasátka žijící na malém statku přes noc vyrostou a vydají se na dlouhou cestu plnou dobrodružství, vám předvede divadlo Pruhované panenky.

4. srpna se mohou děti těšit na Kolotoč pohádek. Dvě až tři vzájemně propojené pohádky je za doprovodu živé hudby přenesou do světa loutek, pouličního divadla a starých kolotočů. 11. srpna se představí pohádkový příběh Zapomenutá pohádka o jednom království, kde vládla lež a nenávist. Začátek vždy v 16:00 hodin.

Letní programy na hradě Rabí. Foto: archiv NPÚ

Rabí

Na impozantní zřícenině hradu Rabí se můžete od 30. července do 4. srpna a od 13. do 16. srpna přiučit drátenickému řemeslu. Ateliér Radost bude ukázky drátování nejen předvádět, ale všem zájemcům i vysvětlovat. Otevřeno je od 10:30 do 17:00 hodin.

2. srpna od 19:30 do 21:00 hodin můžete přijít na divadelní adaptaci proslulé komedie Světáci. Účinkuje Divadelní spolek Schody Sušice, jednotné vstupné 120 Kč. 18. srpna od 15:00 hodin vezměte celou rodinu na loutkové divadélko pro děti i dospělé od 3 do 99 let na téma pohádky Malá mořská víla.

 Úvodní foto: letní programy na zámku Stekník, archiv NPÚ

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!