KVIFF 2019: Festivalové tipy na středu aneb tiché doteky v kouři

KVIFF 2019: Festivalové tipy na středu aneb tiché doteky v kouři 

Fanoušci Marvelu dnes budou nahánět poslední lístky na druhou projekci Spider-Mana, jinak bude šestý den v Karlových Varech ve znamení kultovních filmů.

V rámci Dne města a kraje publikum v Dvořákových sadech uvidí skupinu Mirai a později na Mlýnské kolonádě také Mira Žbirku, který zahraje s Karlovarským symfonickým orchestrem. 

Jedním z velkých středečních lákadel je snímek Tiché doteky (A Certain Kind Of Silence) v české koprodukci s Eliškou Křenkovou v hlavní roli. Celovečerní debut Michala Hogenauera vypráví o dívce jménem Mia, která se nechává najmout jako au-pair desetiletého chlapce. Bohatá rodina má ale na ní nadstandardní nároky, které musí Mia splnit. Jak moc se člověk poníží, aby vyhověl přání druhých?

Skupina Innogy udělí letošní Modrou kostku za mimořádný umělecký výkon ve filmu. Cenu, kterou už mají doma například Jiří Vejdělek, Tatiana Vilhelmová nebo Kryštof Hádek, obdrží Alois Švehlík za roli ve filmu Na střeše. Druhý snímek režiséra Jiřího Mádla můžete pak vidět od půl sedmé v malém sále Thermalu. Naši recenzi si přečtěte zde. Na stejném místě se představí i Katedra animované tvorby FAMU. Pro diváky chystá výběr devíti filmů.

Od 22:30 diváci v rámci sekce Bez cenzury vychutnají Kouř Tomáše Vorla. Hudební komedie z ostravských oceláren patří mezi snímky, které připomínají tvorbu třicet let od sametové revoluce. Namísto půlnočního tipu dnes zveme do kina Drahomíra, kde taktéž od půl jedenácté běží první Matrix. Je to dvacet let co akční sci-fi sester Wachovských vstoupilo do kin.

Dění na festivalu sledujte na našich stránkách a na sociálních sítích pod #kvifformuji.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Filmové recenze

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!