8 tipů, kam vyrazit v Praze na koupaliště

8 tipů, kam vyrazit v Praze na koupaliště 

Kombinace léta a Prahy je pro hodně místních jen těžce skousnutelná, a tak s prvními teplými dny balí rychle batohy a řítí se v koloně na chalupu. Pak je tu ale hrstka věrných milovníků hlavního města, která zůstává a zároveň nechce léto strávit za zataženými roletami připojená na facebooku. Nabízí se tak otázka, kam jít v Praze za koupáním.

1. Koupaliště Divoká Šárka

Osobně za nejkrásnější koupaliště považuji Koupaliště Divoká Šárka, které se nachází v Šáreckém údolí. Patnáctiminutová procházka lesem za doprovodu Šáreckého potoka je příjemná a rozhodně patří k benefitům koupaliště. 

Samotné Koupaliště Divoká Šárka má úžasnou prvorepublikovou atmosféru, obklopují ho vysoké skály, takže se můžete během polehávání kochat krásnou přírodou. Dva velké a jeden malý bazén napájí Šárecký potok, a tak je voda opravdu hodně osvěžující! Neotužilcům doporučuji určitě se osmělit. Celodenní vstupné je 100 Kč a otevřeno je od 9 do 19 hodin.

2. Vodní nádrž Džbán

Poblíž Koupaliště Divoká Šárka a na okraji Šáreckého údolí se nachází vodní nádrž Džbán. Koupaliště je v blízkosti silnice, takže je vhodnější i pro rychlé osvěžení. 

A pro ty, kterým se domů chtít nebude vůbec, se v blízkosti nachází kemp, ve kterém je kromě stanového prostoru vyhrazena i část pro karavany. Pláže jsou přístupné od 8 do 21 hodin za vstupné 60 Kč. Na Džbáně se můžete na druhé straně od pláží vykoupat i zdarma, jen zde není prostor příliš upravený.

3. Plavecký stadion Podolí

Tradičním a asi i nejznámějším místem určeným pro milovníky vody je Plavecký stadion Podolí. Podolí je skvěle dostupné z centra města a samotný areál se pyšní dvěma velkými venkovními bazény o rozloze 50 a 30 m, jedním dětským brouzdalištěm a tobogánem. Proto je ideálním místem, kde může strávit den celá rodina. 

Připravit se na druhou stranu musíte na hustou osídlenost ručníky, přehlídku plavek i svalů. Vstupné je 180 Kč na celý den, po 15. hodině 130 Kč. Provozní doba je každý den 8:00 - 21:45.

4. Pražačka

Hledáte-li koupání na Praze 3, neuděláte chybu, navštívíte-li letos zrekonstruovaný bazén Pražačka. Bazén je nově rozdělený do tří zón, takže si na své přijdou plavci i malí návštěvníci. Venkovní bazén funguje od června do září, opalovat se lze na pevné ploše kolem bazénu nebo na přilehlém travnatém pozemku. Otevírací doba je 6:00- 21:30. Vstupné na celý den je 140 Kč, ovšem nabízí i zvýhodněné ranní či večerní plavání. Jinak lze samozřejmě využít i bazén krytý nebo kojenecký pro ty nejmenší.

5. Koupaliště Na Stírce

Bydlíte-li naopak blízko Kobylis, doporučuji Koupaliště Na Stírce, kde se nachází dva bazény, z nichž jeden je určen přímo pro děti. Čas si zde můžete zpříjemnit hrou šipek, fotbálku, stolního tenisu, pétanque a kroketu. Koupaliště Na Stírce má otevřeno od 9 do 20 hodin a vstup na celý den je 150 Kč.

6. Přírodní koupaliště Motol

Přírodní koupaliště Motol má příjemné písčité dno, přestože jde o rybník, kvalita vody je pravidelně kontrolována. Vyhrazenou pláž mají milovníci nudismu ï zde. Vstup je za přívětivých 70 Kč a otevřeno je přes týden od 9.30-20 hod.

7. Koupaliště Petynka

Výhodou Koupaliště Petynka na Praze 6 je pro změnu velký bazén s brouzdalištěm, tobogánem a také neobvyklá možnost opalování na střeše. Vstupné se pohybuje kolem 160 Kč v závislosti na době, kdy návštěvník dorazí. Otevřeno je každý den od 7 do 21 hodin. Od 16. 8. do konce srpna se otevírací doba zkrátí do osmi hodin večer. V září bude otevřeno od 8 do 18 hodin.

8. Hostivařská přehrada

Velké oblibě se těší Hostivařská přehrada, kde si návštěvníci mohou užívat koupání uprostřed krásného lesoparku. I Hostivařská přehrada nabízí nudistickou pláž a možnost mnoha sportovních aktivit. Vstupné je 90 Kč na celý den, v odpoledních a večerních hodinách také nabízí zvýhodněné vstupné. Otevírací doba je každý den od 9 do 20 hodin.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!