Horké dny v metropoli lákají k vodě. Kam zajít v Praze na koupaliště?

Horké dny v metropoli lákají k vodě. Kam zajít v Praze na koupaliště? 

S uvolňováním opatření proti šíření koronaviru se otevření dočkala i koupaliště. Nutné je však prokázat se negativním testem, potvrzením o prodělání nemoci covid-19 nebo certifikátem o očkování. Kam můžete v metropoli zajít za zchlazením při vysokých teplotách?

Plovárna Baden Baden

Zašlou slávu někdejších pražských plováren chce oživit veřejná plovárna Baden Baden na ostrově Štvanice, která se znovu otevřela po loňském zkušebním režimu. „Najdete tu lehátka, možnost vyhřát se na trávníku, občerstvení nebo brouzdaliště pro děti. Dále si budete moct v budoucnu přijít zahrát volejbal a frisbee, půjčit paddleboardy nebo dorazit na koncert, přednášku nebo za DJs,” uvedl spolutvůrce projektu Jan Faltys.

Koupaliště Pražačka

Obyvatelé Žižkova a přilehlého okolí se během horkých dní mohou zchladit na koupališti ve Sportovním a rekreačním areálu Pražačka, odkud si navíc užijí výhled na Pražský hrad. Najdou zde jak plavecké dráhy, tak i oddychovou zónu s vířivkou, brouzdalištěm pro nejmenší a bazénem s vodními atrakcemi a lanovým hřištěm.

Otevírací doba: po – pá: 6–8, 10–21.30, so – ne: 10–20 hodin

Vstupné: celodenní 160 Kč, po 16. hodině 120 Kč, snížené 120 a 100 Kč

Koupaliště Pražačka. Foto: archiv koupaliště

Koupaliště Ládví

Před pár lety se po rekonstrukci otevřelo dlouhodobě uzavřené koupaliště uprostřed sídliště Ďáblice, kam se dostanete od stanice metra Ládví pěšky za 10 minut. Kromě třicetimetrového bazénu na kondiční plavání zde nechybí ani dětské brouzdaliště se skluzavkou nebo restaurace. V areálu je možnost zahrát si pétanque i ping pong.

Otevírací doba: v červnu denně 9–19, v červenci a srpnu denně 9–20 hodin

Vstupné: celodenní 150 Kč, odpolední 90 Kč, snížené 130, 110 a 100 Kč

Koupaliště Ládví. Foto: archiv koupaliště

Koupaliště Lhotka

Na sídlišti Novodvorská blízko autobusových zastávek Lhotka a V Zátiší před rokem vzniklo moderní koupaliště, které není klasickým bazénem s travnatou plochou. Jde o přírodní biotop bez chemického čištění vody, její kvalitu však pravidelně kontrolují hygienici. Součástí areálu je i kiosek s občerstvením.

Otevírací doba: v červnu po – pá: 10–18, so – ne: 9–18 hodin, v červenci a srpnu denně 9–20 hodin, v září po – pá: 10–18, so – ne: 9–18 hodin

Vstupné: celodenní 130 Kč, po 15. hodině 100 Kč, snížené 100 a 80 Kč

Koupaliště Lhotka. Foto: archiv koupaliště

Koupaliště Klánovice

Rozsáhlý Klánovický les na východní periferii metropole láká k dlouhým procházkám, které můžete zakončit návštěvou koupaliště na jeho okraji. Zaplavat si můžete ve dvou bazénech s délkou 25 a 15 metrů a děti se mezitím zabaví na dvou hřištích či trampolínách. K dispozici je tu i stůl na ping pong, minigolf nebo beachvolejbalové hřiště. Pohodlně se sem za půl hodiny dostanete autobusem z Černého Mostu.

Otevírací doba: po – pá: 10–19 hodin, so – ne: 9–19 hodin

Vstupné: celodenní 130 Kč, po 16. hodině 90 Kč, snížené 80 a 50 Kč, dětské 30 a 20 Kč (do 100 cm)

Koupaliště Klánovice. Foto: archiv koupaliště

Plavecký stadion Podolí

Mezi tramvajovými zastávkami Kublov a Dvorce nemůžete přehlédnout velký plavecký stadion, kde se v létě můžete vykoupat ve venkovním 50metrovém a 33metrovém vyhřívaném bazénu. Pro nejmenší je k dispozici dětské brouzdaliště a tobogán, jejich provoz je odvislý od počasí. 

Otevírací doba: denně 8–20 hodin

Vstupné: celodenní 190 Kč, po 15. hodině 140 Kč, snížené 120 a 110 Kč, dětské 110 a 100 Kč

Koupaliště Divoká Šárka

Ochlazení ve vodě se scenérií přírodní rezervace Divoká Šárka a skal Dívčí Skok vás čeká na tomto koupališti, kam se klidnou 20minutovou chůzí po červené značce dostanete od rušné Evropské ulice v Liboci. Pro plavce jsou tu dva bazény a nachází se tu také brouzdaliště, malý tobogán, skluzavky, trampolína i dětský hrad. Zahrát si zde můžete stolní tenis, nohejbal či volejbal.

Otevírací doba: denně 9–19 hodin

Vstupné: celodenní 120 Kč, od 16.30 hodin 90 Kč, snížené 90 Kč, dětské 60 Kč, děti do 5 let v doprovodu rodičů zdarma

Koupaliště Stírka

V severní části metropole jen 5 minut pěšky od stanice metra Kobylisy najdete mezi rodinnými domy koupaliště s 42,5metrovým bazénem a také brouzdaliště pro ratolesti s vodním hřibem a skluzavkou. Až vás koupání omrzí, můžete se zabavit při fotbálku, pétanque nebo volejbalu anebo třeba zajít do sauny.

Otevírací doba: v červnu denně 9–19 hodin, v červenci a srpnu denně 9–20 hodin

Vstupné: celodenní 150 Kč, po 16. hodině 90 Kč, snížené 130, 110 a 100 Kč, děti do 3 let zdarma

Foto: archiv Koupaliště Stírka

Koupaliště Petynka

Hodně zábavy pro děti nabízí koupaliště ve Střešovicích, které se nachází pár set metrů od tramvajových zastávek Hládkov, Sibeliova či Ořechovka. Kromě padesátimetrového bazénu na kondiční plavání nabízí i 103 metrů dlouhý tobogán, vyřádit se na aquapaddleru nebo si zaskákat na trampolíně. Nechybí tu ani elektrická autíčka či fotbalpool. 

Otevírací doba: do 15. srpna denně 7–21 hodin, od 16. do 31. srpna denně 7–20 hodin, v září denně 8–18 hodin

Vstupné: celodenní 160 Kč, po 16. hodině 140 Kč, snížené 100 a 80 Kč, děti do 3 let a senioři nad 70 let s trvalým bydlištěm na Praze 6 zdarma

Tobogán na koupališti Petynka. Foto: archiv koupaliště

Nepřehlédněte ani naše tipy na přírodní koupání za Prahou, nebo na nejhezčí koupaliště v Česku.

Foto: Conner Baker, Unsplash

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!