Dětská podívaná bez ambicí. Psí veličenstvo je ve světě pohádek nevyznamným poddaným

Dětská podívaná bez ambicí. Psí veličenstvo je ve světě pohádek nevyznamným poddaným30%

Corgiové jsou známí zejména jako psi britské královské rodiny. Královnini miláčkové se nyní přenesli z Buckinghamského paláce do animovaného světa. A ačkoli se snaží působit jako šlechtici, jejich kvality nesahají snímkům jako Zootropolis nebo i Tajný život mazlíčků ani po kotníky. Jsou jen snadno zapomenutelnou podívanou pro uklidnění rozjívených dětí, která jim ale nedokáže učarovat ani je poučit.

V nejznámnějším londýnském paláci žijí čtyři Corgiové, jen jeden z nich ale může být hlavním královským psem. Poté, co se do rodiny dostane štěně se jménem Rex, je jasné, kdo získal nejvíce královniny přízně. Přesto se kvůli podlé zradě malý pes dostane do útulku. Podaří se mu dostat zpět a pomstít se? A co je důležitější, dokáže přitom ochránit svou lásku a nové přátele?

Stále stejně průměrný

Belgický režisér Ben Stassen se po průměrných projektech jako Maxinožka nebo Dům kouzel vrací s podobně nezajímavým Psím veličenstvem. Stejně jako jeho předchozí filmy i tento nenabízí nic výjimečného. Je to celkem příjemná nedělní podívaná, které dětské oko jistě nepohrdne, ale zároveň nezůstane v malé hlavičce ani pár vteřin po skončení. 

Rodiče, kteří už by mohli být rozmlsaní z pohádek od Disneyho nebo Pixaru, si tentokrát bohužel na malých Corgiích nenajdou vůbec nic. Zápletka bude nejen dospělím, ale i starším dětem, jasná hned od začátku. Jediné, co je snad může pobavit, je státnické setkání britské královny a amerického prezidenta Donalda Trumpa. 

Trump a dvojsmyslné narážky

Se zaoceánským hostem se ale zároveň pojí i nejhorší část Psího veličenstva, tedy chvíle, ve kterých se Trumpova psí slečna snaží doslova uhnat chudáka Rexe. Nejen že její chování je vyloženě trapné, ale bohužel i vulgární. Dvojsmyslné narážky, které jsou tak očividné, že musí dojít každému dítěti školou povinnému, se do rodinné pohádky rozhodně nehodí. Možná bylo Stassenovým cílem pobavit, v tom případě ale měl zvolit naprosto jiný žánr.

Ačkoli se nový animovaný snímek tváří jako královská podívaná, není tomu tak. I když párkrát dokáže vykouzlit úsměv na tváři, nedovolí vám se do něj zabrat, natož se nechat okouzlit. Nečekejte od něj, že by o něm vaše děti vyprávěly hodiny a hodiny, nebo že by si najednou chtěly pořizovat povlečení a trička s malým Corgim. Jediným cílem Psího veličenstva je totiž na hodinu a půl zabavit, zamávat tlapkou a zmizet v propadlišti dějin.

Názor informuji.cz: 30%

Kdy a kde dávají film: Psí veličenstvo

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Fotografie k článku

Mohlo by se ti líbit...

Podobné filmy

Filmové recenze

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!