Jacob Banks a jeho impozantní soulový hlas se vrací do Česka

Jacob Banks a jeho impozantní soulový hlas se vrací do Česka 

V loňském roce britský soulový zpěvák Jacob Banks zazářil na festivalu Colours of Ostrava. Letos se se svým procítěným hlubokým hlasem vrací zpět do České republiky. V pražském klubu Roxy 12. června představí debutovou desku Village, která vyšla loni v listopadu.

Zpěvák s drsně vášnivým hlasem – to je nová hvězda britského soulu a R&B Jacob Banks. Old-schoolové hudbě dosazuje moderní duši - bez staromilství: s kytarami, klavírem, elektronikou a tribálními rytmy rodné Nigérie.

“V současné digitální době se snažím využít zvuky, které nejsou synonymem pro soul. Nechci být Marvin Gaye nebo Al Green. Snažím se být Jacob Banks a Jacob Banks má rád Al Greena stejně jako třeba Franka Oceana nebo Kanye Westa,” tvrdí zpěvák.

Jeho písně jsou spojené s emocionálně zasahujícími metaforickými texty blízkými moderní poezii. Některé se věnují řešení milostných vztahů a osobních pochybností, jiné jsou společenské komentáře. “Miluji psaní básní. Poslouchám hodně básníky, jak mluví. A poté prostě říkám pravdu. Myslím, že mým úkolem je pomoci lidem strávit den o něco snadněji. Jestliže řeknu svoji pravdu, pak se více lidé k ní může vztáhnout,“ říká.

Jacob Banks se do Británie přistěhoval s rodiči ve třinácti letech. Na kytaru se naučil sám podle YouTube a skládat písně začal na radu přátel. Když v roce 2013 vydal EP The Monologue, zajistil si okamžitě pozornost včetně pořadu BBC Radio 1 Live Lounge. Následující épíčka The Paradox a The Boy Who Cried Freedom pak vedly k oslavným recenzím, předskakování Emily Sandé, vyprodaným sálům v Evropě, kanadsko-americkému turné a “lyrickým” recenzím:

Když Jacob Banks zpívá, hvězdy se spojují. Labutě najednou vzletí. Když posloucháte jeho hlas, je to jako kdybyste se ponořili do krásně teplého bazénu nebo se zakousli do šťavnaté broskve.

Charistmatický Jacob Banks přiveze svůj nezaměnitelný hlas ve středu 12. června do pražského klubu Roxy. Cena vstupenek je 690 Kč. Koncert uvádí Colours Selection. Více informací na www.colours.cz.

Foto: Grace Riviera

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Roxy Prague nabízí i další akce

Umělci:

Místo konání: Roxy Prague

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Mohlo by tě zajímat