Barbora Poláková sice mrzne ve svém novém klipu, ale na duši ji hřejí tři nominace na Ceny Anděl

Barbora Poláková sice mrzne ve svém novém klipu, ale na duši ji hřejí tři nominace na Ceny Anděl 

Barbora Poláková se může za uplynulým rokem ohlédnout s úsměvem na tváři. Kromě úspěchu v podobě zařazení kampaně ke klipu 2-8-5 mezi padesát celosvětově nejlepších marketingových počinů uplynulého roku dle Music Ally sklízí uznání i na domácí scéně. Aktuálně získala hned tři nominace na Ceny Anděl 2018 a právě vydává svůj nový klip k písni Sami dva.

Česká zpěvačka a herečka Barbora Poláková se může pyšnit nominacemi v kategoriích Album roku za její loňské dílo ZE.MĚ, videoklip roku za výše zmíněný 2-8-5 a nominací na Sólovou interpretku roku. Úspěchy jí možná hřejí o to víc, že při natáčení svého nového klipu ke skladbě Sami dva pěkně promrzla.

Poláková se při natáčení nového klipu opět obrátila na Jiřího Zemana, který jí klipovou novinku pomohl zrežírovat a vytvořit během pouhých dvou dnů. "Sami dva je píseň o naději, o samotě, o svobodě, o smutku i o síle, a bylo docela těžké vyvážit správnou míru patosu, která k takové písni se smyčcovým orchestrem patří. Snažit se shazovat tu pravou míru by vedlo špatným směrem, ale podporovat ji by zase mohlo zároveň vyznít přes míru," prozrazuje uznávaná zpěvačka.

Zároveň přiznává, že videoklip museli točit nadvakrát: "Nejdřív jsme loni na konci roku natočili první verzi ve studiu, ale pořád jsem cítila, že to není to pravé, a i když jsme do toho dali spoustu energie, nechtěla jsem pustit něco, s čím bych nebyla spokojená. Když jsem pak v lednu odjela na hory, najednou mi došlo, že tam je to ono..."

Pro celý štáb tvořený kromě Polákové a Zemana ještě kameramanem Tomášem Moravcem a dronařem Jakubem Mardešíčem nebylo natáčení v zasněženém horském terénu jednoduché. Na největší výzvu vzpomíná právě Barbora: "Byla to trochu chůze po tenkém ledě nebo spíš vlastně hlubokém sněhu, protože při takovém docela důležitém obrazu očištění jsem si lehla do sněhu jen v tílku a kalhotkách... A nebyl to zrovna krátký záběr. Navíc kolem mne nesměl nikdo být, protože by byl z dronu vidět. Byl to opravdu zážitek. Potom jsem se oblíkla a chvilku běhala. A neonemocněla jsem. Bylo mi úplně dobře, jen jsem vypadala, jako když jsem se zezadu přismahla od sluníčka a zůstalo mi neopálené jen to tílko."

Barbora Poláková svou hudební kariéru odstartovala v roce 2012 singlem Kráva V roce 2015 následovalo debutové album jednoduše nazvané Barbora Poláková, které mimo jiného obsahovalo i její nejznámější píseň NafrněnáTa získala titul Píseň roku a dopomohla Polákové k ocenění Objev roku. K další písni z téhož alba, Krosna, vyšel v roce 2017 velmi populární videoklip, který během měsíce sklidil statisíce zhlédnutí.

Foto: Müjdat M. Sönmez

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Další hudební novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!