Festival krátkých filmů ovládl polský Třas, divákům se nejvíc líbilo rodinné drama Ať to slyší i mimozemšťani

Festival krátkých filmů ovládl polský Třas, divákům se nejvíc líbilo rodinné drama Ať to slyší i mimozemšťani 

Hlavní cenu filmového festivalu Prague Shorts získal debut Davida Bodzaka. Zaujaly i snímky Rekonstrukce, Cukr a sůl či Kámen k zemi nespěchá. Diváci nejlépe hodnotili belgické rodinné drama v režii Sebastiena Petrettiho.

Čtrnáctý ročník Festivalu krátkých filmů ocenil nejlepší snímky. Mezinárodní poroty vybíraly z více než dvaceti filmů ze sedmnácti zemí světa. Mimo soutěž pak organizátoři v kinech Světozor a Pilotů uvedly od 23. do 27. ledna více než stovku krátkých filmů.

Cenu pro nejlepší dílo Národní soutěže získal už v pátek snímek Cukr a sůl režiséra Adama Martince.  Porotě imponoval především fakt, že film pojednával o otázkách života a smrti s humorem. Zvláštní uznání pak dostal snímek Rekonstrukce v režii Jiřího Havlíčka za nalezení přesné formy pro svůj námět.

Hlavní cenu soutěže na večerní ceremonii v Praze osobně převzal režisér Dawid Bodzak. Porota na jednadvacetiminutovém snímku Třas ocenila silnou autorskou vizi a hluboce poetický pohled na křehkost a odolnost v dospívání. Další dvě zvláštní uznání putovaly do Norska za film Kámen k zemi nespěchá Kerren Lumer-Klabbersové a výkon hlavního představitele ve stejném díle Fredrika Stenberga Ditlev-Simonsena.

V rámci soutěže tradičně vybírali vítěze i diváci. Cenu si odnesl belgický režisér Sebastien Petretti za snímek Ať to slyší i mimozemšťani - rodinné drama, které odkrývá vtipnou formou svět postav jedné ne příliš úspěšné muzikální rodiny.

Festival krátkých filmů tradičně pořádají organizátoři Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Filmové recenze

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!