Deadpool animovaných filmů. Raubíř Ralf se vrací s typicky záporáckým humorem a konzumním příběhem

Deadpool animovaných filmů. Raubíř Ralf se vrací s typicky záporáckým humorem a konzumním příběhem70%

Záporná postava Raubíře Ralfa přišla po šesti letech zbořit internet a opět vtipkuje a možná i trochu zesměšňuje všechno, co je ve světě dětských pohádek svaté, dokonce i Ledové království. A i když stejně jako Deadpoolovo pokračování ani Ralf nepřináší tolik originálních dějových zvratů jako první díl, ukazuje nám něco, co není ve světě dětských filmů běžné. Stejně důležité jako najít si kamaráda je totiž i si ho navzdory osudu udržet.

Walt Disney přišel před šesti lety s nápadem, díky kterému vrátil mnoho dospívajících i dospělých zpět do dětských let. Znovu jim připomněl postavy jako jsou Pacman nebo Tapper, a díky tomu získal například i Zlatý glóbus za nejlepší animovaný film roku. Stejně jako většina úspěšných příběhů stříbrného plátna i Raubíř Ralf se nyní pokouší vrátit se na výsluní, tentokrát ve světě internetu.

Animovaný ničitel se tak ocitá v diametrálně odlišném prostředí. Opouští bezpečné a ověřené vody a vydává se zdolat nové výzvy. A i když se svého úkolu zhostil se ctí, je vidět, že se v rychlých a neustále se měnících internetových smyčkách necítil jako Ralf ve hře Fix-It-Felix (Felixi, oprav to.).

Režisérům a zároveň scénáristům Philu Johnsonovi a Richi Moorovi se bohužel podařilo zamotat se do spletitých internetových chapadel. Chtěli divákovi a zároveň svým postavám ukázat všechno, co může tohle médium svým uživatelům nabídnout. Ve světě Googlu, Instagramu, eBaye a Buzzz Videos se ale sami ztratili. Následkem toho se dobrodružství dostalo do bodu, ve kterém mu nezbylo než logický problém vyřešit rychlou a nevysvětlenou zkratkou. 

Klíčem je humor

I když pro Ralfa a Vanilopku bylo nové prostředí trochu složité, svůj záporácký humor neztratili. Neopomíjí si dělat srandu ze všeho, co je ve světě pohádek svaté. Na přetřes tak přišli komiksoví hrdinové i roztomilé princezny. Mimochodem, taky jste si říkali, proč se vždycky, když začnou princezny zpívat, rozezní hudba a spustí se reflektor? Chvílemi ale kvůli tomu působí svět internetu jako reklama na nejlepší projekty Walta Disneyho a dalších animátorských společností.

Nadto Ralf dokázal jemnými narážkami zesměšnit i některé absurdity internetu. Například to, že lidé si na něm mohou vydělat pomocí trapných videí nebo že za uživatelské jméno se může schovat každý, kdo chce beztrestně nadávat. Malá filmová poznámka pod čarou, která jistě dětskému uchu nezaškodí.

Ralf tak trochu připomíná jiného známého, červeného a vtipného antihrdinu. Deadpool stejně jako on před lety vybočil z řady skvělých a opěvovaných hrdinů a ukázal všem fanouškům komiksových filmů, že i jeho si díky neotřelým vtípkům a narážkám mohou zamilovat. A i jeho pokračování si s sebou sice neslo stopy známého humoru, příběhem nás ale podruhé očarovat nedokázal.

Nekonvenční poučení

Kromě žertů ale naši arkádoví hrdinové přinášejí do dětských i dospělých srdcí myšlenku, kterou pohádky moc často nepřipomínají. Je důležité mít přátele a pomáhat si. Ale stejně podstatné je i umět si kamaráda navzdory času i prostoru udržet. 

Stejně jako všechna pokračování i to Raubířovo to má těžké. Na jednu stranu má sice zaručené, že po předešlém úspěchu se na něj zajde podívat mnoho fanoušků. Na druhou je pro něj ale daleko těžší překvapit a naplnit očekávání. A i přes to, že je skvělým začátkem nové sezóny animovaných filmů, kouzlo arkádových her se mu na internet přenést nepovedlo.

Názor informuji.cz: 70%

Kdy a kde dávají film: Raubíř Ralf a internet

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Fotografie k článku

Mohlo by se ti líbit...

Podobné filmy

Filmové recenze

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!