Sarah Brightman přiveze do Prahy nové album Hymn

Sarah Brightman přiveze do Prahy nové album Hymn  

Sarah Brightman, nejúspěšnější sopranistka na světě, jejíž jedinečný hlas dokonale stírá hranice mezi klasickou hudbou, muzikálem a popem, vystoupí v pátek 8. listopadu 2019 v pražské Tipsport areně, českým příznivcům sem přijede představit své zbrusu nové album Hymn.

Hymn je stylově velmi pestré album a už se moc těším, až nové skladby představím publiku naživo na turné,“ popisuje zpěvačka své patnácté a první studiové album po pěti letech, které je pojmenované po písni z repertoáru britské progresivně rockové kapely Barclay James Harvest.

Tentokrát jsem chtěla natočit desku, která bude znít povzbudivě, myslím, že se to povedlo. Hymn nabuzuje radost, vyvolává pocit naděje a bezpečí

Deska Hymn, kterou opět produkoval Frank Peterson, přináší skladby moderních skladatelů, mezi které patří např. Eric Whitacre (“Fly To Paradise”), hvězdný japonský skladatel a hudebník Yoshiki (“Miracle”) nebo německý DJ Paul Kalkbrenner (“Sky and Sand”). Nahrávku uzavírá také nová verze hitového duetu Sarah Brightman s Andrea Bocelli Time To Say Goodbye.

„Vše, co jsem kdy nazpívala, bylo silně emotivně zabarvené. Tentokrát jsem chtěla natočit desku, která bude znít povzbudivě, myslím, že se to povedlo. Že Hymn nabuzuje radost, vyvolává pocit naděje a bezpečí,“ dodává Brightman k desce, která okamžitě po vydání zamířila na první místo v Billboardu v přehledu nejprodávanějších klasických a klasických crossoverových alb.

Turné Hymn vypuklo 24. listopadu v Jižní Americe a během následujících měsíců nabídne celkem 125 vystoupení na pěti kontinentech.

Sarah Brightman se proslavila jako první sopranistka, která svým tříoktávovým hlasem zdobí nejen klasickou hudbu, ale také muzikály a popovou scénu. Do dnešního dne se prodalo na 30 milionů kusů desek s jejím hlasem a je jedinou zpěvačkou, jejíž nahrávky vedly v žebříčku Billboard jak klasickou, tak dance hitprádu současně. Zpěvačka vystupovala i na natolik prestižních akcích, jakými byly např. Koncert pro Dianu nebo Olympijské hry v Barceloně.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tipsport Arena (HC Sparta) nabízí i další akce

Další hudební novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!