5 netradičních hororů na Halloween

5 netradičních hororů na Halloween 

Žádné ohrané duchařiny nebo vyvražďovačky. Přinášíme pět tipů na neotřelé horory, které vám zpestří letošní 31. říjen.

1. Jezero smrti

V hororovém subžánru exploitation figurují převážně starší záporáci. V britském snímku z roku 2008 Eden Lake, kterému překladatelé zřejmě z propagačních důvodů dali český název Jezero smrti, páchají veškeré násilí na dospělých obětech náctiletí devianti – a pod rodičovskými křídly jim to vesele prochází. Vězte, že po zhlédnutí tohoto filmu budete obezřetní i před nezletilými.

2. Odebrat z přátel

Žánrovka nevšední tím, že je celá natočena z perspektivy obrazovky počítače. Ač se může zdát, že sledovat aktivity jediného uživatele bude nudné, čeká vás démonický horor, který má i díky 83minutové stopáži spád a řádné napětí. Snímek trefně naráží na negativa sociálních sítí, kde je každý hrdinou a píše jinému bez skrupulí vzkazy, které by nikdy nedokázal říct nahlas. Kyberšikana někdy končí i tragicky – stačí si vzpomenout na proslulý případ Amandy Todd.

Ze snímku Odebrat z přátel. Foto © Universal Pictures

3. Lidská stonožka

Pozor, toto doporučujeme jen pro opravdu silné žaludky – a také pro diváky, kteří se nebojí chirurgů. Obzvlášť, když jde o lehce vyšinutého doktora. Fatální setkání s jedním takovým Mengelem čeká na dvě naivní Američanky, kterým se v Německu porouchalo auto, přitom si jen chtěly z náhodně vybraného domu zavolat do servisu. Nizozemského tvůrce Toma Sixe prý námět filmu napadl, když sledoval televizní reportáž o pedofilovi. Vymyslel mu skutečně nechutný trest – přišít ústa k pozadí tlustého řidiče kamionu.

4. Nepříčetná

Noční můru v podobě nedobrovolného pobytu v psychiatrické léčebně zažívá Claire Foy v roli Sawyer Valentini. I na tak neobvyklém místě se potkává se svým stalkerem, který ji pronásleduje několik let – publikum však zpočátku netuší, zda jde skutečně o stejnou osobu, nebo jestli na první pohled racionální hrdinka trpí utkvělými představami. Režisér Steven Soderbergh, který má na kontě sérii Dannyho parťáci, celý film natočil na iPhone během deseti dnů.

Ze snímku 47 metrů. Foto © Freestyle Digital Media

5. 47 metrů

Trochu jiné Čelisti – tak by se dal charakterizovat survival horor odehrávající se na mexickém pobřeží. Dvě sestry, z nichž jedna se vzpamatovává z bolestivého rozchodu, se rozhodnou zpestřit si nezáživný pobyt atrakcí, při níž je kladkostroj ponoří ve velké kovové kleci čtyřicet sedm metrů pod hladinu oceánu. Zdánlivě bezpečná zábava se mění v boj o holý život.

Foto © Optimus Releasing

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!