Zažít Prahu jinak? 10 tipů na zajímavé programy ze všech koutů velkoměsta

Zažít Prahu jinak? 10 tipů na zajímavé programy ze všech koutů velkoměsta 

V sobotu 15. září ožije (nejenom) česká metropole sousedskými slavnostmi, které se budou konat doslova na každém rohu. Máme pro vás deset zajímavých programů ze všech částí Prahy.

Praha 1 – náměstí Jana Palacha

Letos by na Starém Městě neměli chybět fanoušci geocachingu a výtvarného umění. Po celý den se zde budou konat procházky po náměstí zaměřené na „kešky“. Volný vstup nabídne pomník Jana Palacha, zároveň se odpoledne můžete zúčastnit komentovaných prohlídek. Nejmenší si budou moci v zahradě Uměleckoprůmyslového muzea vyrobit trumpetu, zahrát si hru Velké prádlo nebo vytvořit textilní brož.

Praha 2 – Nuselské schody

Na Zvonařce se představí Divadlo na Fidlovačce a letos možná odehraje některou ze svých inscenací. O netradiční prohlídku pražského centra se postará Robert ze společenství Pragulic. Na sítotiskovém workshopu si budete moci vyrobit vlastní tričko s potiskem. Kdo rád zahradničí, může se zúčastnit velkého sázecího workshopu. Občerstvíte se pivními speciály nebo čokoládovými dorty.

Praha 3 – Víta Nejedlého

Žižkované se svých sousedských slavností výjimečně dočkají až v sobotu 22. září. V letošním roce se zde bude diskutovat o realizaci místní tančírny pod širým nebem – máte tak možnost přednést svůj návrh nebo vybrat místo konání. Těšit se můžete i na swap knížek, oblečení, hraček i květin, kreativní dílny, koncerty nebo literární čtení.

Praha 4 – park Michelská

Rozmanitý program chystá i park v Michli. Čeká vás výstava historických fotografií této čtvrti, grilování, pétanque, lékařský či bylinkářský koutek. Pejskaři se můžou zúčastnit kynologické soutěže O michelského chlupáče. Děti můžou zazávodit na kolech i koloběžkách nebo si vyzkoušet rybolov či provazochodectví.

Praha 5 – park Na Skalce

Na koncert skupiny Mucha, ale i dalších interpretů, jako je kapela I am Pentagon, Frank Love nebo Thanx, láká akce v smíchovském parku na Skalce. Letos upozorní na ekologii – uskuteční se zde úklidový průvod či workshop kreativní recyklace. Zdejší knihovna připravuje výměnu knih, listování biografickými publikacemi i workshop výroby placek.

Praha 6 – Kampus Dejvice

Letos si připomínáme sto let samostatného Československa. Univerzitní areál v Dejvicích proto vzdá hold našim významným vědcům a vynálezcům. V RoboBaru vás obslouží robotický barman, čeká vás úniková hra nebo se naučíte pájet elektrické obvody či programovat. Na Fakultě strojní se budou promítat sci-fi filmy, 3D videa a potkáte se zde s robotem YuMi. Nebudou chybět koncerty, workshopy nebo VR.

Praha 7 – U Průhonu

Francouzskou gastronomii a kulturu přiblíží program v Holešovicích. Ochutnat budete moci crepes a k tomu si poslechnout šansonovou kapelu. Roman Týc ze Ztohoven vám představí Polargraf, na workshopu si vyrobíte vlastnoruční sešity a bloky. Malí návštěvníci si v dílně vytvoří závěsného ptáčka, lampion nebo plachetnici z korku, se kterou se budou moci zúčastnit závodu v lavoru.

Praha 8 – Osinalická

V duchu prvorepublikové éry se ponese akce v Ďáblicích. Na dobovém tržišti budete moci zakoupit meziválečné pochoutky a potkat se s pradlenou, vysloužilým vojákem, čističem bot i harmonikářem. Milovníky veteránů čekají projížďky v historických automobilech, v nichž se budou moci také nechat vyfotografovat. Ve fotoateliéru Adyna se budete moci nechat nalíčit a upravit v tehdejším stylu a odnést si na památku svůj portrét.

Praha 9 – sady Na Klíčově

Ovocnou slavností ožije sad ve Vysočanech. Už od středy do pátku si budou moci zájemci vyzkoušet zpracování moštu a výsledný produkt si odnést domů. V sobotu se pak můžete těšit na komentovanou procházku sadem, marmeládový workshop, tvořivé dílny, živou hudbu i divadelní představení. Na přednáškách se dozvíte informace o různých odrůdách ovocných stromů.

Praha 10 – náměstí Svatopluka Čecha

Příjemné odpoledne plné hudby a her chystá náměstí Svatopluka Čecha ve Vršovicích. Zahraje zde židovský orchestr Šarbilach, revival Karla Kryla – skupina Missa nebo kapela Collectors. Děti můžou zhlédnout loutkové představení i divadélko v angličtině. Čeká je také výtvarná dílna, trampolína nebo ping pong. Večer se budou opékat buřty a na schodech zdejšího kostela se bude promítat film.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Umělci:

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!