Podzimní výstavy na západě Čech: rok 1968 v Karlových Varech i současné rakouské umění

Podzimní výstavy na západě Čech: rok 1968 v Karlových Varech i současné rakouské umění 

Jaké výstavy vás na podzim čekají v západních Čechách? Tentokrát můžete zamířit třeba do Muzea Karlových Varů na výstavu o regionálním dění v roce 1968 nebo do chebské galerie, která prezentuje současnou výtvarnou scénu v Linci.

1. Fotbal v undergroundu

Interaktivní výstavu u příležitosti premiérového ročníku festivalu Svět knihy Plzeň pořádá od 21. září do 31. října DEPO2015. Určena je především mladým sportovcům, kteří si nejprve prohlédnou venkovní panely věnující se fenoménu fotbalu v undergroundu a následně si zahrají jednoduchou online hru.

2. Martin Velíšek / Červená karkulka a jiné příběhy

Trochu nevšední verzi pohádky o Červené Karkulce si můžete do konce října prohlédnout na klatovském zámku Klenová. V šesti zdejších komnatách vystavuje umělec Martin Velíšek, který je známý pro své hyperrealistické malby propojené s konceptuálními principy. Šest příběhů se zabývá podstatou bytí, pomíjivostí života i evoluční teorií.

Z výstavy Martina Velíška. Foto archiv Galerie Klatovy Klenová

3. Události roku 1968 v Karlových Varech

Jak události ze srpna 1968 ovlivnily dění v lázeňském městě? To prozrazuje výstava v Muzeu Karlovy Vary, která bude přístupná od 19. září do 2. prosince. Kromě seznámení se s fakty o tehdejší politice a společnosti si návštěvníci budou moci prohlédnout kavárnu ve stylu uvolněných šedesátých let. Počátek normalizace ilustruje ikonický hotel Thermal a jeho designový interiér.

4. Rok 1918 a umění v Plzni

Na reflexi uměleckého života v Plzni po vzniku samostatného Československa se soustředí výstava v plzeňské výstavní síni „13“, která bude k vidění do 4. listopadu. Zabývá se jak ohlédnutím umělců za první světovou válkou, tak i následnému rozvoji kulturního života ve městě, který vedl k založení regionálních spolků výtvarníků. Zvláštní kapitolu představuje část o ideové atmosféře prvorepublikového Československa.

5. Na dosah 3

Současnou výtvarnou scénu hornorakouského města Lince přibližuje výstava v Galerii výtvarného umění v Chebu, kterou můžete navštívit do 25. listopadu. Spatříte díla šesti mladých umělců, které spojuje studium na tamější Univerzitě umění. Výstava je dalším dílem z cyklu věnovanému významným evropským uměleckým školám – mimo jiné v Drážďanech, Norimberku nebo ve Vratislavi.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!