5 českých vinobraní, která lákají na vinný mok i na bohatý kulturní program

5 českých vinobraní, která lákají na vinný mok i na bohatý kulturní program  

Zatímco Pálavské vinobraní je již za námi a poslední kapky vína zmizely i z barokního Kuksu, po celé České republice příprava tradičních vinobraní teprve vrcholí. A kam letos vyrazit? Nabízí se Morava i romantický Karlštejn.

Vinobraní v Praze jsme pro vás již detailně zmapovali. Nyní se pojďme podívat, co pro milovníky vína čeká mimo území české metropole! Kam vyrazit za výborným vinným mokem a za bohatým doprovodným programem? 

1) Znojemské historické vinobraní (14. - 16. září) 

Výborné víno, burčák ale i bohatý doprovodný program. To návštěvníkům slibuje Znojemské historické vinobraní, které se uskuteční ve dnech od 14. do 16. září. Na Masarykově náměstí vystoupí Adam Mišík, Harlej, Buty, Slza, Ben Cristovao, Čechomor či Voxel. Chybět nebude historický průvod ani ohňostroj. Vstupenku na všechny tři dny seženou zájemci na místě za 390 korun. 

2) Velkopavlovické vinobraní (14. - 15. září) 

Slavnosti úrody, vinařství a umění pro všechny generace. Tak popisují organizátoři Velkopavlovické vinobraní, které proběhne 14. a 15. září. Program vsází na ochutnávky vína a burčáku od místních vinařů, řemeslný jarmark i na lunapark s kolotoči či ukázku lidových řemesel. Návštěvníci se ale dočkají také hudby, tance, divadel i her pro děti. Pátek chtějí organizátoři věnoval folkové a popové hudbě, sobotu pak především českým folkovým souborům. 

3) Kunětické vinobraní (15. září)  

Kunětické vinobraní se uskuteční jen během jednoho dne, a to v sobotu 15. září, zážitků ale chystá mnoho. K dispozici bude pochůzková degustace českých, moravských i zahraničních vinařů, staročeské speciality a další občerstvení. Návštěvníci se mohou těšit na burčák zdarma i na akustické koncerty Juliana Záhorovského, Michala Horáka i kapely Alchymie. Na své si na vinobraní přijdou i ti nejmladší návštěvníci a milovníci historických památek si budou moci prohlédnout hlavní expozici hradu Kunětická hora. 

4) Karlštejnské vinobraní (29. - 30. září) 

A své vlastní vinobraní chystá i letos romantický hrad Karlštejn, který nabídne hlavní program přímo na svém nádvoří. Právě tam zakončí svou trasu průvod římského císaře Karla IV. a jeho manželky Elišky Pomořanské. Vladaře doprovodí trubači, karlštejnské zvony, historičtí šermíři, žongléři, historičtí tanečníci i dvorní královský pěvec Pavel Vítek. Slavit se nebude ale jen na nádvoří, ale také v podhradí. Zajímavý program totiž nabídne ve dnech od 29. do 30. září celý městys Karlštejn.  

5) Valtické vinobraní (5. - 6. října)  

Slavností vína, burčáku a dobré nálady. Tím chce být i letos Valtické vinobraní, které vsází kromě bohaté nabídky občerstvení také na hudební program hned na třech pódiích. Vystoupí kapela Buty, Xindl X, Marek Ztracený, Verona či Laura a její tygři. Chybět nebudou ani tradiční cimbálové kapely či folklorní soubory. “Setkáme se s velkým množstvím krojovaných, dětských souborů, mužských a ženských souborů, ale i hlavních ikon moderní hudby,” lákají organizátoři. 

Foto: Karlštejnské vinobraní

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!