5 pražských vinobraní, na kterých si nejen přiťuknete, ale také se královsky pobavíte

5 pražských vinobraní, na kterých si nejen přiťuknete, ale také se královsky pobavíte  

Festivalová sezóna se na přelomu srpna a září pomalu přehoupla do období, kterému vládne víno. Milovníci burčáku si po roce opět mohou vychutnávat svou oblíbenou pochutinu a ulice českých měst se začínají připravovat na velká vinobraní. Jinak tomu nebude ani v české metropoli.

A jaká pražská vinobraní si rozhodně zaslouží vaši pozornost? 

1) Vinohradské vinobraní (14. - 15. září)  

V pátek 14. září odstartuje na náměstí Jiřího z Poděbrad Vinohradské vinobraní. Návštěvníci se mohou těšit nejen na burčák a kvalitní vína, ale rovněž na hudební program. Vystoupí Poetika, Michal Hrůza, Presúzní sbor Velké Pavlovice, Josephina Band či Megaphon. V rámci degustací pak budou k dispozici ochutnávky z osvědčených vinařství i malých rodinných podniků. Vstup je zdarma. 

2) Pražské vinobraní (15. - 16. září) 

Své dávky vinného moku se v termínu od 15. do 16. září dočká také pražský Vypich. Právě tam proběhne totiž třetí ročník Pražského vinobraní, které nabídne kromě degustačního menu nabízejícího výběr kvalitních vín z celého světa také výrobu vlastního burčáku i dětskou zónu s pohádkovým autobusem, skákacími hrady a trampolínami a malováním na obličej. 

Na své si přijdou ale také milovníci piva, a to v zóně Oktoberfest, v níž nebudou chybět ani věhlasné bavorské klobásky, preclíky a další typické dobroty. A samozřejmě i tady se připravuje hudební program, v rámci něhož vystoupí třeba Martin Šafařík či The Gardeners. Program doplní i hvězdy stand-up comedy, rytířský souboj, someliérský rychlokurz či ukázky řemeslné výroby.  Vstupenky jsou k dostání v internetovém předprodeji za 99 korun. 

3) Vinobraní sv. Kláry (15. - 16. září) 

O tom samém víkendu ožije také jedna z nejstarších pražských vinic. Během Vinobraní sv. Kláry, které se uskuteční v Botanické zahradě Praha, budou moci návštěvníci ochutnat nejen místní vinařskou produkci, ale rovněž výběr vína z jiných oblastí v Čechách a na Moravě. A ani tady nebude chybět doprovodný hudební program. “Zaposlouchejte se se sklenkou v ruce do tónů folku, typických cimbálovek či jazzu. A to jak na samotné vinici, tak v rozkvetlé Ornamentální zahradě,” lákají organizátoři. 

Vystoupí kapely The Breakers, Wildband , Pavel Helan, či Geoff Tyson a zabaví se také děti. Vstupné činí 200 korun. V rámci něho mohou návštěvníci navštívit také skleník Fata Morgana či expozici výroby vína s průvodcem

4) Vinobraní na Pražském hradě (15. - 16. září) 

Zatímco na Hradě se dnes dějí věci, v podhradí se bude pít a bavit! Královská zahrada přivítá již 13. ročník Vinobraní na Pražském hradě. Zájemci budou moci ochutnat čerstvou hroznovou šťávu lisovanou na replice historického ručního lisu, pravý moravský burčák a samozřejmě výběr vín, jejichž degustace proběhne v Míčovně Pražského hradu.  

I tady se bude kromě pití také hrát, zpívat a tančit. Dorazí folklórní soubory z kyjovského regionu, pro rodiny s dětmi bude připravena naučná interaktivní soutěž s expozicí Příběh Pražského hradu. Vstupné je zdarma. 

5) Vinobraní na Grébovce (21. - 22. září)  

Nadcházející víkend si pak Praha užije Vinobraní na Grébovce, které se bude konat hned na dvou místech - v pátek 21. září na náměstí Míru, v sobotu 22. září v Havlíčkových sadech. “Litry výborného vína nebo čerstvého burčáku, vybrané lahůdky, kvalitní řemeslné výrobky, ale také pestrý doprovodný program,” na to lákají organizátoři akce, kterou si oblíbily stovky návštěvníků. V rámci doprovodného programu návštěvníky čeká historické divadlo i hudba, šermířské souboje i bohatý program pro děti. Vstupné je zdarma. 

Foto: Botanická zahrada Praha

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!