Prosadil se v USA, teď se představí Praze. Výtvarník Maxim poprvé vystavuje v rodných Čechách

Prosadil se v USA, teď se představí Praze. Výtvarník Maxim poprvé vystavuje v rodných Čechách 

O svých obrazech říká, že jsou portrétem rozpadající se identity lidské rasy. Umělec Maxim ukáže svá velkoformátová expresivní plátna v rodné Praze hned na dvou místech – v Kavárně, co hledá jméno a ve Vnitroblocku, kde budou k vidění až do 18. září.

Alchymista je moje vůbec první výstava na rodném kontinentě. Vystavovat v Praze je pro mě jakýmsi logickým vyústěním cesty, na kterou jsem se před dvaceti lety vydal. Jel jsem si napsat svůj životní příběh a teď ho jedu vyprávět zpět do rodného města,“ nechal se slyšet výtvarník.

Díla, která prezentuje pražskému publiku, patří do Maximovy poslední kolekce The Universal Argument. „Jde o rozsáhlé, extrémně texturované obrazy, které zhmotňují mé vnitřní úsilí a boj v hledání charakteru a významu lidské společnosti v dnešní době. Vyjadřují mou touhu po znovunalezení dávno ztracených schopností komunikace a soužití s přírodou a jejím řádem,“ vysvětlil.

Maxim výstavu nazval Alchymista s odkazem ke známému titulu spisovatele Paula Coelha, jenž ho inspiroval k objevování světa. Jak sám říká, rozměrné obrazy jsou symbolickou „knihou“ jeho zpovědí, odrážející poznání, že každý z nás je zodpovědný za svůj životní příběh.

Výtvarník je dvojčetem skladatele filmové hudby Karla Havlíčka. Absolvoval střední grafickou školu v Praze, během studií prošel kurzy malby a kresby. Ve svých 24 letech odešel do USA, kde se stal úspěšným designérem. Natrvalo se usadil v Los Angeles, kde se začal věnovat výhradně malování.

Ve svých námětech se silně inspiruje historií, přírodou, kosmologií i společenskými událostmi v minulosti i současnosti. Rád zkouší experimentální techniky a používá různé výtvarné prostředky. Má za sebou řadu skupinových i samostatných výstav po Spojených státech.

Díla Maxima si můžete prohlédnout zde.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Další novinky z umění

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!