Praha ožije nejen hudbou, ale rovněž divadlem. Zapojí se i přední české soubory

Praha ožije nejen hudbou, ale rovněž divadlem. Zapojí se i přední české soubory 

Ulice české metropole opět rozezní multižánrový festival Praha Žije Hudbou. Láká na 200 umělců na pěti hudebních scénách a více než 40 buskerpointech, a to v termínu od 7. do 9. června. Program zahrne nejen hudební vystoupení, ale na své si přijdou rovněž divadelní fanoušci.

Spitfire Company, VerTeDance, Studio DAMÚZA a mnoho dalších vystoupí na samostatné scéně festivalu Praha Žije Hudbou, která vyroste na náměstí Václava Havla. Divadelní nadšenci se dočkají her pro děti i dospělé. Celý festival ve čtvrtek 7. června na piazzetě odstartuje performance oceňovaného dua Hand to Violin. Ihned do něm vystoupí soubor Cirk La Putyka, který si pro festival připravil jedinečné představení, jenž se již nebude opakovat! Slibuje podívanou plnou napětí a humoru na pomezí cirkusu a divadla, v níž nebude chybět vzdušná ani pozemní akrobacie, žonglování, tanec a vysoké skoky za živého doprovodu tří hudebníků. 

“Ulice je plná života. Jedno místo - místo pro umění. Ulice je pro nás výzva. Je to místo, kde se potkáváme s diváky. Na půl hodiny, pokud budou mít zájem a my dost nápadů, abychom je na té ulici chvíli zdrželi,” vysvětluje Rostislav Novák ml., principál Cirku La Putyka, pro který bude účinkování na festivalu Praha Žije Hudbou jeho jediným letošním vystoupením v pražských ulicích. Soubor Spitfire Company pak na festival dorazí se svým cenami ověnčeným představením Antiwords ovlivněným dílem Václava Havla. Uvedeno již bylo na třech světových kontinentech. Úspěch sbíralo ve Washingtonu, New Yorku, Pekingu, Soulu nebo Milánu. 

Skupina VerTeDance nabídne zájemcům kurz základních technik štěstí a iluzi toku času s názvem Flow. Studio DAMÚZA dorazí s hudebním představením Spal jsem s Marilyn nabízející osobitý pohled na život slavné filmové hvězdy. Jakub Urban pak vystoupí se svou autorskou inscenací na pomezí performance a ohňové show Chameleon. Ta humorně i s jistou dávkou adrenalinu tematizuje jedinečnosti každého člověka.  

“Ulice je skvělá platforma, kde lze představit zajímavé umělce a jejich performance a dostat je přímo k divákovi. Rádi bychom ukázali, že představa buskera nemusí končit u nastříbřeného podivína na podstavci nebo hudebníka s rozladěnou kytarou, že se zde naopak může prezentovat i kvalitní umění,” vysvětluje koncept festivalu jeho divadelní dramaturg Pavel Vaněk, “netvoříme klasický festival, ale happening za svobodný umělecký projev, který nám může zpestřit naše každodenní cesty ulicemi Prahy.” 

Festival Praha Žije Hudbou nabídne ve dnech od 7. do 9. června dvě stovky profesionálních i amatérských hudebníků, tanečníků i performerů. Headlinery hudebního programu budou třeba zpěvačka Aneta Langerová, hudebník James Cole, kapela Lake Malawi či Indy & Wich + LA4. Dorazí ale rovněž interpreti ze zahraničí - třeba londýnský busker Lewis Floyd Henry, duo Heymoonshaker či multiinstrumentalistka ROE, čerstvý objev z Irska.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Další divadelní novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!