Na konci května vypukne jubilejní 15. ročník festivalu Vyšehraní

Na konci května vypukne jubilejní 15. ročník festivalu Vyšehraní 

Letošní ročník Vyšehraní s podtitulem “Narozeniny” je jubilejní a to nejen pro samotný festival. Společně s ním bude slavit svá osobní či muzikantská výročí řada hudebních osobností.

Letošní ročník festivalu zahájí vzpomínkový večer na Stanislava Wabi Daňka, který zemřel loni v listopadu. Wabi byl dlouhých 10 let čestným prezidentem festivalu, všemožně ho podporoval a každoročně se ho účastnil. Návštěvníci se tak mohou 29. května těšit na písničkový večer plný hostů s názvem Wabi, zůstáváš. Svou účast přislíbil Wabiho spoluhráč Miloš Dvořáček, pozvání přijali i Věra Martinová, Pavlína Jíšová, Adéla Jonášová, Lenka Slabá, Jaroslav Samson Lenk, Pavel Lohonka Žalman, Tomáš Berka, Stráníci a mnozí další. Večerem bude provázet Mirek Kovářík, který nás potěší přednesem Standových básniček.

30. května, přesně na den svých 75. narozenin, bude na Vyšehradě oslavovat i Peter Lipa společně se svým hostem, skupinou Pětník. 1. červen pak bude patřit všem dětem - čeká na ně divadlo Jedeme k vám, klaunské představení a od 8 hodin večer divadlo TY-JÁ-TR s představením Terryho Pratchetta Soudné sestry. V sobotu 2. června si nenechte ujít plzeňskou folkovou skupinu Strašlivá podívaná, která letos oslaví 30 let své existence. O den později, 3. června, bude na Vyšehradě své 50. narozeniny slavit Norbi Kovács. Pogratulovat mu přijdou přátelé z Ivan Hlas tria, Vladimír Mišík ETC a Lokomotiva Petra Vondráčka.

4. června se můžeme těšit na autorské divadelní představení Kamila Střihavky Tolik hlav, který se ujal i její režie. Hra vypráví o přátelství a zradě, ale i o lásce k hudbě v kontextu přelomu 70. a 80.let v tehdejším Československu. "Rád bych dal přivonět k této době nejen současné mladé generaci očima jejich vrstevníků, ale i všem, kteří mají tato léta ještě v paměti. Naše hořká komedie je také o snech, touhách, ale i o vášni pro věc samotnou," říká Střihavka. Hrají Zdena Hadrbolcová, Kristýna Leichtová, Jan Dolanský a Jan Zadražil.

5. června bude spolu s gratulanty slavit David Alfik Dewetter, 6. června pak všechny své fanoušky potěší bratři Ebenové. V následujících dnech vystoupí Michal Prokop & Framus Five či Hynek Tomm, těšit se můžeme i na divadelní představení o velikém přátelství, lásce, ufonovi, polívce a nebi plném hvězd Zelňačka, oslavu 80. narozenin Laca Deczi, 40 let skupiny COP, skupinu Fleret či Tomáše Berku. Koncert Tomáše Kluse 17. června celý festival slavnostně ukončí.

I v letošním roce pomůže festival divadla a hudby Vyšehraní Nadaci Jedličkova ústavu, která by chtěla získaným finančním příspěvkem podpořit Zážitkový klub zdravotně postižené mládeže "Za zážitkem". Vstupenky na festival zakoupíte již nyní v síti Ticketstream.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Fotografie k článku

Na konci května vypukne jubilejní 15. ročník festivalu VyšehraníNa konci května vypukne jubilejní 15. ročník festivalu Vyšehraní
 

Mohlo by se ti líbit...

Další hudební novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!