Mizející domorodé kultury i život na Antarktidě přiblíží výstava fotografa Václava Šilhy

Mizející domorodé kultury i život na Antarktidě přiblíží výstava fotografa Václava Šilhy 

V galerii Czech Photo Centre v pražských Nových Butovicích se v rámci výstavy Na vlnách fotografie představí držitel řady cen Czech Press Photo a spoluautor několika knih Václav Šilha. Jeho snímky z různých koutů světa budou k vidění od 18. ledna do 25. února.

 Šilha, jehož snímky jsou pravidelně publikovány jak u nás, tak v zahraničních časopisech typu BBC Wildlife Magazine a National Geographic, je známý především díky fotografiím pořízených během toulek za zvířaty. Czech Photo Centre se však tentokrát zaměří i na jeho práce, které zachycují mizející domorodé kultury Asie, Afriky a Jižní Ameriky v kontrastu s černobílými fotografiemi nejjižnějšího kontinentu zeměkoule,“ vysvětlila ředitelka galerie Veronika Souralová.

Pozornost se soustředí jak na člověka a jeho postavení v různých částech světa, tak i na černobílé snímky chladného kontinentu Antarktida. „Naše planeta je komplexní celek, ve kterém se mísí nejrůznější formy života a vše spolu úzce souvisí. Proto je logické, že jsem se v tomto případě zaměřil na živočišný druh, o kterém věříme, že si stojí nejvýše – tedy na člověka a jeho kulturu,“ vyjádřil se autor výstavy Václav Šilha.

Šilha je držitelem druhé ceny v rámci novinářské soutěže Czech Press Photo 2006, první ceny Czech Press Photo za rok 2012, ceny Trigema Czech Press Photo za rok 2014 a v roce 2017 byl nominován na první cenu Czech Press Photo v kategorii video. V roce 2012 obdržel v rámci 16. mezinárodního bienále FIAP v Norsku zlatou medaili NSFF. Je rovněž spoluautorem knih Divoká planeta, Afrika v nás a Afrika v nás II.

Foto: archiv Czech Photo Centre

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Fotografie k článku

Foto: archiv Czech Photo Centre
 

Mohlo by se ti líbit...

Czech Photo Centre nabízí i další akce

Místo konání: Czech Photo Centre

Další novinky z umění

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!