8 tipů, kam vyrazit za vánoční atmosférou v Brně

8 tipů, kam vyrazit za vánoční atmosférou v Brně  

Pokud chcete nasát vánoční atmosféru, je pro vás výlet do moravské metropole to pravé. Je jedno, zda jste milovník trhů, gurmán, dítě, či nadšenec pro moderní technologie. Brno nabízí pestrou paletu akcí pro každého. Podívejte se na naše tipy na nejzajímavější z nich.

1. Vánoční trhy

Brněnské vánoční trhy zahájí 23. listopadu v 17 hodin tradiční rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody. Těšit se můžete na videomapping, vystoupení Jana Smigmatora & Swinging Q či Dětský sbor Brno. Každý den, až do 28. prosince, bude náměstí ožívat pestrým kulturním programem zahrnujícím koncerty, divadlo, čtení dětem, oslavu Mikuláše s nadílkou a živě přenášené adventní koncerty České televize.

Především na řemeslné výrobky lákají trhy na Zelňáku, kde se stromeček rozsvítí ve stejný den v 18 hodin. Můžete se zde zapojit do psaní nejdelšího dopisu Ježíškovi či si zazvonit na nově odlitý zvon. Opět nechybí bohatý kulturní program.

Na Moravském náměstí opět po roce vyrostou vyhřívaná šapitó s pestrým programem i občerstvením. Novinkou bude 33 metrů vysoké vyhlídkové kolo, ze kterého budete mít všechny dominanty Brna jako na dlani. Od 7. do 16. prosince se budou konat vánoční trhy i na brněnském výstavišti.

náměstí Svobody: 23. 11.- 28. 12.
Zelný trh: 23.11. – 23. 12.
Moravské náměstí: 23. 11. – 23. 12.
Výstaviště: 7. 12. - 16. 12.

2. Gurmánské Vánoce

Gastronomii a vánočním dobrotám bude již tradičně patřit Dominikánské náměstí. Najdete zde stánky známých brněnských podniků, které nabídnou své vyhlášené speciality, jako jsou kapří hranolky, tekutý horký štrůdl, či vánoční pizza. Chybět nebudou ani laskominy a nápoje pro děti a zóna k sezení, kde si vše v klidu vychutnáte.

Na nedalekém náměstí Svobody nepřehlédněte bílou kopuli Zimního baru s tradičními tekutými specialitami: variacemi brněnského Turbomoštu a letos nově i punčem podle starodávných receptur. Chybět nebude dostatek stánků nabízejících nejrůznější občerstvení včetně raw, vegan a bezlepkových potravin. Gastrostánky budou samozřejmě i na Zelňáku a Moravském náměstí, kde na vás čeká čajovna v jurtě, či centrální bar na kašně.

Dominikánské náměstí: 23. 11. – 28. 12.

3. December Design Days

Jste-li milovníci designu a originálních vánočních dárků, nenechte si od 4. do 23. prosince ujít December Design Days na náměstí Svobody. Ve dvou prosklených city modulech se budou střídat tvůrci šperků, oblečení, módních doplňků, lustrů či porcelánu. Otevřeno je denně od 10 do 19 hodin.                                           

4. Česko zpívá koledy

Ve středu 12. prosince se Brno zapojí do tradiční celorepublikové akce Česko zpívá koledy. Přijít zazpívat si můžete od 18 hodin na náměstí Svobody. Co myslíte, padne letos rekord v počtu zpěváků?

5. Ježíškova pošta, vánoční dílny, betlémy a zookoutek

Kromě milovníků dobrého jídla je Dominikánské náměstí tím pravým místem i pro děti. Nenajdete zde davy lidí jako na nedalekém náměstí Svobody, zato se tu usídlila Ježíškova pošta, která mu doručí všechna dětská přání. A některá možná rovnou splní – třeba to o pohlazení živých zvířátek v místním zookoutku.

Každé prosincové odpoledne zde budou otevřeny vánoční dílničky a chybět samozřejmě nemůže ani tradiční betlém Jiřího Halouzka s více než stovkou figur. Živý betlém a ukázky řemesel najdete i na Moravském náměstí.

6. Virtuální realita

Ať už bude letos padat sníh, nebo ne, do atmosféry bílých Vánoc se můžete přenést pomocí virtuální reality na zasněženém náměstí Svobody. Vyberete si pořádnou koulovačku, jízdu vláčkem, či záchranu vánočního stromu před sněhuláky?

7. Rybovka na náměstí Svobody

Čtvrtou adventní neděli, 23. prosince v 17 hodin, rozezní brněnské náměstí Svobody tradiční “Rybovka” v podání Metropolitního symfonického orchestru a Brněnského filharmonického sboru. Jako sólisté vystoupí Pavlína Švestková, Jana Janků, Jakub Tuček a Aleš Procházka.

8. Vánoční tramvaj

Bez vánoční tramvaje ozdobené téměř 3000 světýlky si už mnoho místních Vánoce v Brně ani neumí představit. Letos vyjede poprvé 23. listopadu a až do 23. prosince bude v 20minutových intervalech brázdit okružní trasu náměstí Svobody, Malinovského náměstí, Hlavní nádraží a zpět na náměstí Svobody. V provozu bude v pracovních dnech od 16 do 21 hodin, o víkendech a svátcích od 11 do 21 hodin.

Foto © Jiřina Rittichová, archiv TIC Brno

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!