Kam se vydat za vánoční atmosférou v Brně? Na trhy, koncerty i designové dny

Kam se vydat za vánoční atmosférou v Brně? Na trhy, koncerty i designové dny  

Pokud chcete nasát vánoční atmosféru, je pro vás výlet do moravské metropole to pravé. Je jedno, zda jste milovník kultury, tradičních trhů, dobrého jídla a pití, dítě či nadšenec do designu. To své si zde najde opravdu každý.

Náměstí Svobody

Svoboďák je tradičním místem zábavy a setkávání se s přáteli. Nejinak tomu bude na konci letošního roku a na začátku toho příštího. Až do 5. ledna 2020 zde můžete každý den navštívit vánoční trhy, prohlédnout si tradiční vánoční strom nebo objevit zbrusu nové designové konzumační zóny na kašně. Nechybí Zimní bar s mnoha druhy punčů a pestrá paleta dalšího občerstvení.

Po celý advent si zde užijete i bohatý kulturní program s koncerty nejrůznějších žánrů. Těšit se můžete například na kapely Vanua2, Ritmo Factory, Poutníci, Inspektor Kluzó a písničkáře Pokáče. Kromě živých koncertů na vás čekají třeba přenosy Adventních koncertů České televize, Čtení dětem nebo tradiční Mikuláš.

Náměstí Svobody. Foto: archiv TIC města Brna

Zelňák

Zelný trh se i letos oblékl do tradičního staročeského hávu, který vám dovolí v předvánočním čase příjemně zpomalit. Těšit se můžete na 120 prodejních stánků s převahou řemeslných produktů a sortimentem menších regionálních výrobců či prodejce v tematických kostýmech. Nechybí ani bohatá nabídka vánočního občerstvení a teplých nápojů.

Nouze zde ale v žádném případě nebude ani o kulturu. Čekají vás nejrůznější koncerty, společné zpívání, divadélka pro děti či mažoretky. Podrobný program zde. Navštívit můžete i Ježíškovu kancelář pod vánočním stromem, kde je na vaše přání připraven téměř nekonečný dopis. Trhy na Zelňáku potrvají až do 23. prosince.

Dominikánské náměstí

Dominikánské náměstí s romantickými kulisami Nové radnice a kostela sv. Michala bude jako každý rok patřit hlavně gastronomii známých podniků z Brna a okolí, kterou si zde u připravených stolů budete moci v klidu vychutnat až do 5. ledna 2020.

Kromě milovníků dobrého jídla je ale Dominikánské náměstí tím pravým místem i pro děti. Místo davů lidí zde najdete Ježíškovu poštu, která mu doručí všechna dětská přání, zookoutek s živými zvířátky a betlém se stovkou figur řezbáře Jiřího Halouzka. 23. 12. zde budete mít navíc jedinečnou možnost vidět tvůrce betlému a jeho dva syny přímo při práci.

Každý prosincový víkend od 11:00 do 15:00 hodin mohou děti navštívit i vánoční dílničky, v nichž si vyrobí vánoční ozdoby a dekorace na stromeček. Novinkou je letos zimní kino s projekcí pohádek. Promítat se bude každé pondělí, středu a pátek vždy od 17:00 do 18:00 hodin.

Moravské náměstí. Foto: archiv Adventu na Moraváku

Moravské náměstí

Na Moraváku se již od října tyčí vyhlídkové kolo, které až do 23. 12. láká na vyhlídkové jízdy. Svézt se můžete každý den od 10:00 do 20:00 hodin (v případě zájmu až do 22:00), vstupné 100 Kč, děti do 100 cm mají vstup zdarma. 

Až do 23. 12. v jeho okolí najdete i stany s nabídkou vánočního zboží, nejrůznějšími pochoutkami a tradičním punčem. Vyrostly zde i vytápěné jurty a šapitó s každodenním bohatým kulturním programem

Kluziště

Až do 10. března 2020 se můžete vyřádit na oblíbeném kluzišti přímo pod sochou Jošta na Moravském náměstí. Ledová plocha, která pojme až 80 bruslařů, je v provozu denně ve čtyřech dvouhodinových blocích od 10:00 do 21:00 hodin, po každém bloku následuje hodinová přestávka na úpravu ledu. Cena za 2 hodiny bruslení činí 100 Kč pro dospělého a 60 Kč pro seniory a děti nad 6 let. Malé děti mají bruslení zdarma.

Bruslák u Jošta. Foto: Jan Caga, archiv TIC města Brna

December Design Days

Jste-li milovníky designu a originálních dárků pod stromeček, nenechte si od 16. do 23. prosince ujít December Design Days na náměstí Svobody. Ve dvou prosklených modulech se budou střídat čeští tvůrci designových šperků, oblečení a módních doplňků.                                     

Česko zpívá koledy

Ve středu 11. prosince se Brno zapojí do tradiční celorepublikové akce Česko zpívá koledy. Přijít zazpívat si můžete od 18:00 hodin na náměstí Svobody. Co myslíte, padne letos rekord v počtu zpěváků?

Tradiční Rybovka na náměstí Svobody. Foto: archiv TIC města Brna

Rybovka na náměstí Svobody

23. prosince v 17:00 hodin rozezní brněnské náměstí Svobody tradiční Rybovka v podání Metropolitního symfonického orchestru, Filharmonického sboru Beseda brněnská a sólistů. Tato tradiční akce patří již několik let k vyvrcholení předvánočního brněnského programu. 

Vánoční tramvaj

Bez vánoční tramvaje si už mnoho místních Vánoce v Brně ani neumí představit. Až do 23. prosince bude v 20minutových intervalech brázdit okružní trasu Česká – Malinovského náměstí – Hlavní nádraží – Zelný trh – Náměstí Svobody – Česká. V provozu je v pracovních dnech od 16:00 do 21:00 hodin, o víkendech a svátcích od 11:00 do 21:00 hodin. Jízdné je dle běžného tarifu.

Letos nově vyjede i PFková tramvaj s vánočním polepem a přáním šťastné jízdy rokem 2020, kterou potkáte například na pravidelných linkách 4, 5 a 11. Ozdobena je 400 metry světelných řetězů.

Úvodní foto: archiv TIC Brno

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!